menstruatie dubioasa?

13-04-2013
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
tin sa spun ca m-am protejat cu prezervativ si l-am verificat mereu sa fie in regula, si nu am avut incidente, luna asta m-a tinut menstruatia doar 2 zile in care a curs normal, a treia zi nu a curs deloc credeam ca a trecut, si a 4 zi a curs putin dar rosu rosu, a venit si la data corecta, dar de regula ma tinea 5 zile, este posibil sa fie o menstruatie peste sarcina? de protejat m-am protejat negresit totusi
4 comentarii
0
13-04-2013, ora 22:17
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Fa test de sarcina, sigur te lamuresti.
Sanatate!
0
13-04-2013, ora 23:01
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
dar exista vreo sansa sa nu fiu? ar putea exista si alt motiv sa ma tina asa putin? imi este foarte frica de un test si nu as vrea copil acum :(, ma ingrozeste faptul ca trebuie sa fac un test
0
14-04-2013, ora 11:57
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
scuze de intrebare, livia, ai reusit vreodata sa te bucuri de viata si de actul sexual cu partener? daca tot timpul stai si verifici prezervative, si numeri zile obsesiv si ti-e groaza tot timpul? daca faci un test de sarcina, care nu este mare lucru, macar iti scoti ideile absurde din cap.
Si evident de ani de zile tot iti zic sa mai citesti. despre contraceptie. despre ciclul menstrual- care uneori poate sa varieze, uneori poate sa se schimbe durata, sa fie cate o zi in plus sau in minus, sa fie cantitativ mai putin, uneori sa sara peste un ciclu- evident lucrul acesta este normal cand se intampla rar, maxim o data pe an (si am discutat cu o endocrinoloaga foarte buna care mi-a spus ca primavara se intampla cele mai multe dereglari menstruale). Deci daca ai citi probabil te-ai bucura de viata mai mult. Pentru ca eu una nu as vrea sa fiu in locul tau sa traiesc asa in teroare. Si nici in locul unui barbat arhiverificat tot timpul de prezervativ intact etc. E buna un pic de precautie mai ales cand te feresti de boli si sarcina. Dar nu strica sa gandim si sa fim si cu capul pe umeri. si sa citim sa ne informam
0
14-04-2013, ora 16:10
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Geanina a avut rabdarea pe care eu n-o dispun, recunosc.
Intr-adevar, daca ai o viata sexuala, la nivel mental, atat de chinuita, inseamna ca nu esti departe de frustrari si mai mari. Sper ca macar orgasm sa ai.
Iar daca nu vrei sa faci nici test, poate la nivelul subconstientului ai un pic de masochism. Daca asa scapi de stres si nu poti face asta, e un blocaj pe care merita sa ti-l analizezi.
Ai grija de tine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •