menstruatie in timp ce iau anticonceptionale

03-11-2008
anca1980
Nu este medic/terapeut
anca1980
Va rog sa-mi raspundeti d-le doctor:sunt la a patra luna de anticonceptoinale, am luat desorelle si de luna asta am luat yasmin, de la pastila 15 am inceput sa sangerez, am dureri de burta ca la menstra, sanii sunt foarte umflati si ma dor, acum mai am 3 pastile si nu-mi mai trece, folosesc 2 - 3 tampoane normale/zi.
Menstra are culoare maro inchis si curg multe cheaguri.Ce sa fac ?sunt disperata, eu planuisem sa-mi aman menstra o saptamana deoarece vineri vine sotul meu acasa si sta pana luni! va rog sa-mi raspundeti.
3 comentarii
0
03-11-2008, ora 15:16
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
întotdeauna în primele luni de anticoncepţionale au loc efecte secundare. dar dacă sângerarea ţine mai mult de 14 zile du-te la doctor
0
03-11-2008, ora 18:29
anca1980
Nu este medic/terapeut
anca1980
asta stiu.dar parca nici chiar asa de abundent si asa multe cheaguri.astept raspunsul d-lui doctor.va rog!
0
15-02-2019, ora 18:29
Ologu g
Nu este medic/terapeut
Ologu g
Buna ziua.am luat belara timp de un an si dupa 5 luni le am reluat ( problema e ca le am luat inainte cu o saptamana sa imi vina menstruatia)si acum dupa 16 pastile mi au aparut sangerari si cheaguri de sange...Este de ingrijorat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul