Menstruatie intarziata

21-03-2018
Mihaela909
Nu este medic/terapeut
Mihaela909
Poate intarzia menstruatia de la antibiotice?
3 comentarii
0
27-03-2018, ora 12:44
Stefandi
Nu este medic/terapeut
Stefandi
Bună ziua! Aș dori și eu să îmi spuneți de ce a întârziat menstruația?Ar fi trebuit să vină pe 17 martie și nici acum, pe 27 martie, nu a apărut. Am făcut 3 teste de sarcină, care au ieșit negative. Care ar putea fi cauza acestei întârzieri? Am discutat și cu medicul ginecolog, iar acesta mi-a recomandat Duphaston, 10 zile, 2 comprimate pe zi.Mentionez că am avut niște dureri asemănătoare cu cele de la menstruație, plus durere de spate.Va multumesc!
0
11-04-2018, ora 15:49
alexandramadalina
Nu este medic/terapeut
alexandramadalina
Bună problema asta o am și eu. Am fost la medic și în urma lamei mi-a dat sa iau aceleași pastile. Eu le voi lua după ce îmi trece. Dar în ultimul timp întârzie câte 15 zile. Mi-a mai dat sa fac un set de analize și câte o cutie de tinizol eu și soțul ca am o ciupercă. Plus ca separat mai trebuie ss iau 10 zile ovule klion. Acum aștept sa treacă menstruația ss îmi fac analize și sa încep tratamentul. Ss vad ce o fi. Cine știe ce îmi iasă și la analize.
0
27-05-2018, ora 09:23
josefina55
Nu este medic/terapeut
josefina55
Buna zua!Iau pastile belara prima luna! Si dupa cum scrie in inscriptie, dupa a 2-4 zi ar trebui sa apara menstruatia, dar la mine inca nu a aparut.E cev normal sau organismul e deprins cu data lui..mentionez ca inainte de pastile aveam un ciclu regulat!Mersy!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.