Menstruatie intarziata sau sarcina?

23-06-2009
bamboocha
Nu este medic/terapeut
bamboocha
va rog sa ma ajutati nu mai rezist acum 2 luni mi-a venit pe 19 luna trecuta pe 20 luna asta nu mai mi-a venit sunt 35 de zile de la ultima menstruatie am facut 2 teste de sarcina negative sex am facut insa protejat (preludiul neprotejat) posibil sa fi ramas ??? aaa si inca ceva fac un tratament cu UNIDOX ( contie doxacilina ) posibil de la antibioticele alea sa nu-mi fi venit sa sa imi influienteze intr-un fel testul????
6 comentarii
0
23-06-2009, ora 13:41
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ca sa fii absolut sigura daca e vorba sau nu de sarcina, fa-ti un test de sarcina din sange, arata o sarcina si la 7 zile dupa conceptie, cu o siguranta de 100%. Numai Bine!
0
23-06-2009, ora 20:51
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
cand te referi ca ai facut protejat te referi la anticonceptionale sau prezervativ?
daca sunt anticonceptionale antibioticele scad eficacitatea lor si poti ramane insarcinata.
0
24-06-2009, ora 06:20
bamboocha
Nu este medic/terapeut
bamboocha
prezervativ pt k ac imi faceu rau si nu am mai luat mai e ceva la palpare interioara am simtit pe peretele abdominal o umflatura k un ou de prepelita de care am trecut cu greu cand am pus degetu pe ea ma cam durut e normal
0
24-06-2009, ora 11:49
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Poate ca ce ai simtit tu este colul uterin Mergi la un ginecolog fa ti niste analize si linisteste te Numai bine
0
24-06-2009, ora 12:17
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
e necesar sa te vada un medic ginecolog nu cred ca esti insarcinata poate fi vorba de o dereglare hormonala de aceea nu ti vine menstruatia cat despre ce zici tu umflatura spune medicului nu te speria dar trebuie sa te prezinti la un consult
0
24-06-2009, ora 12:54
bamboocha
Nu este medic/terapeut
bamboocha
va multumesc pt sprijin azi mi am facut o programare la doctor am mai facut inca un test tot negativ sper sa nu am nimic grav
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •