Menstruatie intarziata..sunt gravida?

16-09-2011
Iulia_lia
Nu este medic/terapeut
Iulia_lia
Buna ziua !In data de 26 iulie am terminat blisterul de anticonceptionale Desorele, mi-am dorit sa fac o pauza deoarece le iau de 4 ani si nu mi-a mai venit menstruatia iar inainte de a folosi anticonceptionale aveam o menstruatie neregulata, tin sa mentionez ca in data de 27 august am avut o scurgere de 2-3 zile de culoare maronie.Iar acum 2 zile am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ...iar contactul sexual l-am avut protejat.Va rog sa imi raspundeti. si va multumesc!
4 comentarii
0
16-09-2011, ora 16:16
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Pai daca ai avut contact sexual protejat, nu esti insarcinata, doar daca nu s-a rupt..daca crezi ca nu au fot probleme de gen, nu e cazul sa te ingrijorezi..
0
16-09-2011, ora 19:48
Iulia_lia
Nu este medic/terapeut
Iulia_lia
As dori parerea unuia dintre medici oare se poate
0
18-09-2011, ora 17:50
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu esti insarcinata, stai linistita caci menstruatia va veni.ai blocat mult timp functia ovarelor, ai rabdare.
0
03-03-2012, ora 13:30
1543
Nu este medic/terapeut
1543
buna as vrea sa ma ajutati si pe mn si eu am o problema legata de menstruatie nu iau anticonceptionale nimic si luna trecuta februarie trebuia sa imi vina pe 25 24 intre datele astea si nu mia venit iar pe 28 februarie mia venit dar putin nu abudent cum imi venea normal iar dupa data de 28 si pana acum martie 3 imi vine putin nu abudent dar rosu- maro nu stiu ce se intampla va rog datimi si mie un raspuns multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •