Menstruatie mai rapida !

03-09-2013
sprinter
Nu este medic/terapeut
sprinter
Buna, menstruatia prietenei mele a venit mai repede cu o saptamana fata de data normala, se poate sa fie insarcinata daca am facut sex neprotejat in timpul menstruatiei trecute ? Eu stiam ca daca intarzie se poate vorbii despre o sarcina, dar daca vine mai repede ?

Ajutati-ma va rog !
5 comentarii
0
04-09-2013, ora 00:13
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Sa faca test de sarcina.
Dar, in principiu, poate fi vorba de o dereglare hormonala sau alta problema ginecologica. Sa mearga sa faca PAP si analiza secretiei daca n-a facut in acest an.
0
04-09-2013, ora 10:45
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
sex neprotejat cand e la menstruatie? la menstruatie sunt cele mai multe bacterii stranse. poate te alegi cu vreo boala
0
04-09-2013, ora 13:02
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Fara sa judec pe nimeni, fiecare face sex cum vrea, unde vrea, dar observatia ta, Andra este redundanta. Adica omu si-o vara si-n rahat (am vazut ca i-ai raspuns la topic) asa ca menstruatia i se pare irelevanta. Tu ai mare dreptate, n-ai cum sa nu iei o multime de bacterii care se manifesta in timp, nu musai a doua zi, dar sprinter se pare ca a ales in cunostinta de cauza. Probabil si partenera.
0
04-09-2013, ora 13:11
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
stiu ca de obicei dau mai multe "amanunte" decat ar trebui dar sper ca din informatiile expuse, omul sa inteleaga cate ceva. imi place sa ii ajut si sa ma implic. ramane la latitudinea lor...
0
04-09-2013, ora 13:50
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Bine faci, felicitari! Dincolo de parerile noastre personale trebuie sa fie ideea ca orice informatie corecta poate ajuta pe cineva sa aiba o viata un pic mai buna, poate ajuta la decizii mai corecte.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •