Menstruatie maro si candidoza

12-02-2016
stef96
Nu este medic/terapeut
stef96
Miercuri mi-a venit menstruatia la timp. Am prezentat simptomele specifice: dureri de sani si apatie. Primele doua zile a curs ca si cantitate si culoare normal, insa azi, vineri, curge cantitativ putin si a devenit maroniu, ca si cum ar fi gata ciclul. E mai maro decat acel rosu. Nu am observat acele cheaguri specifice. Tin sa mentionez ca am candidoza si nu am reusit sa termin tratamentul pana sa sa imi vina menstruatia. Nu am fost la doctor ca sa primesc acest diagnostic, dar m-am informat si am vazut ca usturimea la urinat, mancarimile, secretiile mai abundente si branzoase sunt simptomele candidozei. Am folosit crema Clotrimazol timp de o saptamana pana mi-a venit menstruatia.
In ultimul timp am avut si insomnii, am acumulat stres si acum 7 zile am avut o raceala foarte puternica care abia da inapoi. Probabil sistemul meu imunitar este praf.
Ar putea fi asta cauza acestei modificari a menstruatiei? Am avut contacte sexuale pe parcursul lunii, dar toate protejate.
1 comentarii
0
12-02-2016, ora 19:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Clotrimazol ovule dupa terminarea menstruatiei. In timpul tratamentului fara relatii sexuale.
Da, raceala e cauza, medicamentele pe care le-ati luat pt raceala.
Tineti cateva zile dieta candida plus probiotice de la farmacie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.