menstruatie peste sarcina sau nu?

08-04-2012
daria16
Nu este medic/terapeut
daria16
buna ziua...rapid:dupa nastere am luat cerazette, am renuntat l ele cam de o luna jumate, maximum2..luna trecuta am avut o menstruatie pe data de 5 si ma tinut cam 3-4 zile...pe data de 20(tot luna trecuta)am avut contact cu sotul, cu prezervativ si ejacularea na avut loc in vagin...acum, inainte sami vina menstruatia, a inceput cu vreo saptamana inainte(ca si luna trecuta)sami devina sanii mai putin mai grei sau mai umflati, durerosi la apasare, am avut dureri de spate si sub burta si chiar cu vreo 2 zile inainte sami vina sangerarea chiar si parca o senzatie de greata...sangerarea luna asta mia venit pe 6noaptea spre 7..cand am vazut pe 5 ca nu mia venit am vrut sami fac test si am zis sa mai astept 2-3 zile sa vad, pentru k intrerupsesem si antibebe si dupa nastere nam avut sangerarea regulata.acum in schimb cand am inceput s sangarez am avut niste dureri enorme sio stare de voma de numa, durerile mau tinut putin, cam jumatate de zi, iat starea de rau mia trecut atunci.acum sunt in a 2a zi de cm si am fluxul normal, nu abundent, si e de culoare rosie cum aveam mereu, ba chiar cu putine cheaguri...nu mia am dureri, sanii mis parca tot putin 'grei' si durerosi...e normal sa fie asa dupa lasasrea de antibebe?poate fi sarcina?ar trebui sami fac un test?daca da, cand pot sal fac?dupa terminarea sangerarii?e normal sa fie asa o menstrutie?cum arata o menstrutie peste sarcina, cum se manifesta?
1 comentarii
0
08-04-2012, ora 16:33
daria16
Nu este medic/terapeut
daria16
sau ar putea fi o dereglare hormonala?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  •