menstruatie prea des

26-01-2012
georgi17
Nu este medic/terapeut
georgi17
Buna seara am o problema cam de vreo 3 ani imi vine menstruatia prea des un timp imi venea o data la doua saptamani, am fost la medicul ginecolog si mi-a facut ecografie(sa vada daca am ceva la ovare cred)dar nu am nimic mi-am facut si proba de racoltare si tot nimic nu am (am facut acest examen pentru ca am si secreti alb-galbui si mancarimi pe care si acum le am)dar pentru ca imi venea menstruatia prea des mi-a dat doamna doctor malveron si triquilar cat timp le-am luat menstruatia mi-a venit normal dupa ce am l-am terminat era ca la inceput.ce sa fac sa imi vina normal, am luat si betadine gel si inca un betadine dar nu mai stiu dar tot nimic sunt virgina.multumesc
3 comentarii
0
0
26-01-2012, ora 19:47
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu ai spus ce varsta ai, dar in orice caz mergi la un consult endocrinologic sa-ti recomande niste analize. E posibil sa fie hormonal, daca la investigatiile ginecologice nu s-a gasit nimic.
Sanatate!
0
0
26-01-2012, ora 19:54
georgi17
Nu este medic/terapeut
georgi17
am 18 ani
0
0
26-01-2012, ora 20:31
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mergi la un endocrinolog, nu e normal, poti sa te anemiezi si nu numai.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK