menstruatie prelungita

27-04-2010
coryM
Nu este medic/terapeut
coryM
Buna ziua! Am nevoie de un sfat.Am 21 de ani. In general am (obijnuiam sa am) un ciclu regulat 29 de zile. Luna aceasta l-am asteptat pe 13, a venit pe 13 noaptea sub forma de spotting, 14 tot spotting. Ideea este ca aceasta luna trebuia sa incep tratamentul cu anticonceptionale Karissa deoarece se pare k am un ovar inflamat cu tendinta sprea a forma chist... (nu am mai luat anticonceptionale inainte) Am inceput de pe 14 sa le iau, chiar daca nu-mi venise menstruatia propriu-zisa. Aceasta a inceput cam dupa 3 zile sub forma de mucus sangvinolent culoare visinie, cu flux mai redus decat de obicei... Si de 2 saptamani tot nu se mai termina... adica dupa perioada de 5 zile s-a redus si mai mult k si cantitate fiind sub forma de picaturi, insa din cand in cand (chiar dupa 10 zile) mai vine cate un val putin mai abundent. Culoarea este aceeasi, visiniu. Anticonceptionalele nu le-am intrerupt. Tin sa mentionez ca luna trecuta, am facut un test Papanicolau care a iesit normal (II) si secretiile bune doar cu modificarea florei pt vaginita nespecifica. Ce trebuie sa fac? Este nevoie s ma programez din nou la medicul ginecolog sau va trece de la sine in caz ca este o dereglare hormonala? Va multumesc anticipat pt atentie si astept raspuns :)
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.