Menstruatie putina cantitativ si maronie

11-11-2016
bebika15
Nu este medic/terapeut
bebika15
Buna.
Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi sau daca a mai patit cineva asa. In urma cu 2 luni am fost la un control ginecologic si mi sa zis ca am ovare polichistice si o infectie genitala. Am urmat un tratament cu antibiotice (2 feluri), ovule si anticonceptionale Belusha. Dupa primul blister mi-a venit menstruatia cantitativ mai putin fata de lunile trecute. Acum ca am terminat al 2lea blister mia venit menstruatia doar ca e foarte maronie. o culoare dubios de inchisa si in prima zi abia de mi-au curs 3 picaturi. Am o viata sexuala activa. In prima luna m-am protejat suplimentar pentru 2 saptamani avand tratamentul cu antibiotic. Din cate stiu nu am uitat nici o pastila sa iau. De ce mi-a venit menstruatia asa ? e posibil sa fiu insarcinata? Din pacate acum nu pot merge la ginecolog dar voi face un test de sarcina peste cateva zile.
Schimbarea aceasta poate fi si din cauza pastilelor? Precizez ca am avut o perioada mai stresanta. A afectat cu ceva?
Orice sfat e bine venit, va rog mult
Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul