menstruatie sau sangerare

15-03-2010
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
buna dimineata.am si eu o problema foarte mare...cu 4 zile inainte sa imi vina menstruatia am inceput sa am niste sangerari vaginale de culoare maronie...specific ca acestea dureaza de 7 zile, astazi trebuind sa imi apara si menstra...as dori sa stiu care ar putea fi cauza...anticonceptionale iau...am luat azitrox luna asta si ma gandesc ca poate sa mi fi provocat o dereglare...app sex am facut cu 2 zile inainte sa iau azitrox deci nu avea ce sa se intample pt ca dupa cum stiu eu trebuie sa te protejezi suplimentar at cand incepi tratamentul si dupa...nu???sau si inainte de tratament???app am luat 4 pastile de azitrox stiu k sunt foarte puternice.mai pot spune si ca am fost foarte stresata luna asta, am avut cateva problme grave in familie...ar putea stresul sa afecteze???si ink ceva...am luat si pastile pt slabit, dar de acestea mai luasem si anul trecut si nu am avut nici o problema.mai pot spune si ca sunt destul de slabuta, am 50 de kg, pot scaderile/ingrasarile sa aibe vreun efect asupra menstruatiei???test de sarcina mi-am facut sapt trecuta...a iesit negativ...oare sa mai fac unul???totusi am citit pe net, nu am nici un simptom de sarcina, nimic, doar niste urinari mai frecvente insa eu nu beau nici macar un litru de apa p zi, am zile cand bea maxim jumatate de litru...as dorti domnule doctor sa imi dati un sfat.va multumesc din suflet si va doresc o zi frumoasa!
1 comentarii
0
15-03-2010, ora 09:24
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
aaa.am uitat sa mentionez ca aceste sangerari nu sunt foarte cantitative...nici macar un absorbant nu mi trebuie insa sunt constante si dureaza de sapt trecuta...e posibil sa fie intr-adevar menstruatia si sa fie asa din cauza unei dereglari???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul