menstruatie venita prea devreme

15-12-2010
pussycat
Nu este medic/terapeut
pussycat
salut
nu stiu cu ce sa incep..
am 21 de ani, sunt studenta in atl oras, deci nu am medic de familie aici care sa imi dea o trimitere la ginecolog, cei particulari sunt extrem de scumpi si cel de la policlinica studenteasca e de negasit
problema mea esta faptul la la nici 2 saptamani dupa ultima menstruatie m'am trezit k am iar menstruatie, si una grava cu cheaguri si flux foarte abundent.
nu imi pot da seama ce am patit, cred k am loat toate forumurile posibile la rans sa caut informatii, am loat in calcul toate cauzele ce pot provoca o sangerare asa din "senin" : oboseala, deregrale hormonala, stres, raceli al ovare inclusiv un avort sponta.. desi ultimul contact sexual a fost acum 2 luni si ceva.. perioada dupa care am mai avut 2 menstruati (normale) si am facut si un test de sracina care a iesit negativ
dureri nu am deloc decat o mica stare de disconfort si nu iau deloc anticonceptionale sau al tip de medicamente
incep sa ma panichez si nu am nici cea mai vaga idee ce sa fac, abia saptamana viitoare pot ajunge acasa sa vorbesc cu medicul meu de familie
2 comentarii
0
15-12-2010, ora 21:30
Mallyna
Nu este medic/terapeut
Mallyna
mama mea a avut parte de un astfel de incident. nu mi-a spus nici in zi de azi ce se intamplase doar stiu ca ia trecut dupa ce a fost la medic. nu vreau sa te sperii :D, ai rabdare, vei vorbi cu medicul tau si nu te panica aiurea, sunt sigura ca va fi bine :*.
0
15-12-2010, ora 21:31
pussycat
Nu este medic/terapeut
pussycat
mersi de incurajari :D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.