merg foarte des la toaleta.

12-01-2011
coly
Nu este medic/terapeut
coly
de aproape o saptamana merg foarte des la toaleta si mai exact din ora in ora merg sa urinez. am fost la medicul de familie si mi-a dat urmatoarele: nolicin - 400mg la 12 ore, urinex - 4/zi, biotics 1 dupa antibiotic, ketorol 2/zi. de 3 zile am inceput tratamentu si vreau sa zic ca nu s-a ameliorat deloc problema mea. in continuare merg la baie foarte des.deja devine foarte stanjenitor si suparator. am urinat intr-un pahar sa vedem daca se depune ceva pe fundu paharului dar nu s-a depus nimic. tin sa preciez ca nu ma doare nimic nici cand fac. ma puteti ajuta cu niste sfaturi/sugestii ? va multumesc anticipat
15 comentarii
0
12-01-2011, ora 19:46
nemesis_one
Nu este medic/terapeut
nemesis_one
ai vacut o infectie urinara.trebuia sa iti dea ciprofloxacin. si no spa timp de 7 zile.eu am avut o infectie urata, cistita hemoragica.si ma simt bine acuma.ketorolul e pentru durere, e un analgezic, trebuie sa il iei numai daca ai dureri la urinat, nu e necesar sa il iei pe toata durerea tratamentului.au trecut doar 3 zile.mai asteapta.desi ar fi trebuit sa se amelioreze simptomele.ca si antifungic, in loc de biotics, mai bine luai doar o pastila de fluconazol, de 150.doza unica.in general infectia urinara e data de bacteria E coli.dar asta nu poti stii sigur decat dupa ce faci o urocultura.dupa tratamentul asta pe care il ai acuma cel mai bine e sa faci o urocultura la 3 zile de la ultimul antibiotic luat.daca mai ai intrebari iti sunt la dispozitie.
0
12-01-2011, ora 19:49
nemesis_one
Nu este medic/terapeut
nemesis_one
scuze ptr greseala de ortografie :)))) viteza
0
12-01-2011, ora 20:24
coly
Nu este medic/terapeut
coly
iti multumesc pt raspunsul prompt. o sa termin tratamentu pe care mi l-a dat medicu si sa vedem apoi cum o sa ma simt. am uitat sa precizez am 22 ani si sunt de sex masculin.
0
14-01-2011, ora 18:24
coly
Nu este medic/terapeut
coly
mai am 2 pastile din antibiotic pe care o sa-l termin maine dimineata.pur si simplu nicio ameliorare. in continuare merg la baie din ora in ora iar daca vreau apa merg si mai devreme. luni o sa merg iar la doctora de familie ca nu se mai poate, mai are careva idee/sugestii ?
0
14-01-2011, ora 21:15
nemesis_one
Nu este medic/terapeut
nemesis_one
incearca cu ciprofloxacin, e cel mai puternic antibiotic pentru infectii urinare.nu inteleg de ce nu ti l-a dat pe asta.se ia la 12 ore.incearca la farmacie poate iti da doua pastile..sa vezi a ai rezultate si dupa o zi.daca nu atunci poate ai probleme la prostata si va trebui sa consulti de urgenta un urolog.
0
15-01-2011, ora 00:00
coly
Nu este medic/terapeut
coly
ti am urmat sfatu si am fost la farmacie de unde am luat ciprolen _ 500mg sub activa cirofloxacina, sper ca asta ai zis si no spa de 80mg care iau 2 pe zi. sper sa ma simt mai bine. o sa revin cu un raspuns concret in urmatoarele zile..multumesc de sfapt
0
15-01-2011, ora 17:41
nemesis_one
Nu este medic/terapeut
nemesis_one
ciprofloxacin, ai vrut sa scrii presupun! il iei la 12 ore.ok, sunt curioasa de rezultate.sa ma tii la curent.
0
15-01-2011, ora 18:53
coly
Nu este medic/terapeut
coly
am cerut ciprofloxacin si mi-a dat ciprolen 500mg unde scrie ciprofloxacina. mi-a zis ca asta e.daia intrebam daca exista diferenta ciprofloxacin si ciprofloxacina.
0
15-01-2011, ora 19:03
coly
Nu este medic/terapeut
coly
am cautat pe net mai atent si am vazut ca Medociprin contine ciprofloxacin. de asta ai zis tu ?
0
19-01-2011, ora 19:10
nemesis_one
Nu este medic/terapeut
nemesis_one
ciprolenul e acelasi lucru.nu conteaza denumirea medicamentului.conteaza substanta de baza ciprofloxacina.e bine ce ai luat..ameliorari simti?
0
19-01-2011, ora 20:03
coly
Nu este medic/terapeut
coly
am luat doar 2 pastile si nu s-a ameliorat nimic. am fost azi la medic urolog si mi-a facut ecograf si mi-a dat o noua reteta. inca nu am luat-o. o sa revin cu detalii despre noua reteta si cum o sa ma simt
0
21-01-2011, ora 09:42
coly
Nu este medic/terapeut
coly
mi-a pus cineva problema diabetului asa ca am fost de dimineata la medicu de familie unde mi-a luat glicemia.am 92.a fost masurata cu glucometru.
0
21-01-2011, ora 19:51
nemesis_one
Nu este medic/terapeut
nemesis_one
indicele 92 e foarte bun.stai linistit.nu esti diabetic.indicele normal trebuie sa stea in intervalul 74-106.
0
10-09-2011, ora 14:53
lulyleee
Nu este medic/terapeut
lulyleee
Am avut aceeasi problema, am mers la farmacie si mi s-au prescris urmatoarele : Urinex (capsule moi gastrorezistente), Nor Quin 400 mg antibiotic, Ketoprofen Sr Terapia 100mg, de cateva zile le iau si acum nu mai am probleme.
0
06-11-2011, ora 17:41
JonyJoker
Nu este medic/terapeut
JonyJoker
Buna seara !!! Am si eu o problema cam de o luna merg ff des la toaleta din 30 de min in 30 de min !! Nu am nici un simtom numai urinez atat ! Imi puteti da un sfat ce as putea sa fac !!! Vreau raspunsuri concrete si sigure !!! Va multumesc !!! Las un yd pt contact dj.mayer !!! Astept pareri !!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •