mi-a amortit fata

18-08-2008
aridana
Nu este medic/terapeut
aridana
Am parte de niste senzati foarte ciudate.de aseara imi este amortita partea stanga a fetei (frunte obraz)asa ca si cum as avea un milion de aline pe fata asa si ma doare si ochiul asa am dureri de cap difuze am ameteli si sunt agitata si simt asa prin copr si prin cap "furnicaturi" "mi se face pielea de gaina". sa fie oare sa fie lipsa de calciu sau sa fie altceva?vreau sa va spun ca m 27 de ani si tensiunea cam oscilanta (mai mult mare).sunt o persoana ca anxioasa fac atacuri de panica si imi e cam frica.va rog sa-mi spunti ce sa fac.vreau sa zic ca senzatiile astea pribn corp le am de foarte mult timp zilnic vin si pleaca dar ma sperie senzatia asta pe care o simt la partea stnaga a fetei(la frunte si la obraz ) multumesc.
9 comentarii
1
18-08-2008, ora 00:00
ioanac
Nu este medic/terapeut
ioanac
primul pas arfi o vizita la neurolog!
poate fi o nevralgie!
si analize uzuale cel putin!
0
19-08-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Trebuia sa mergi la un neurolog;numai bine
0
19-08-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Pe langa examenul neurologic, ar fi util si un consult cardiologic;numai bine
0
23-07-2011, ora 00:09
irissn
Nu este medic/terapeut
irissn
am aceleasi simptome ca ale tale de vreo saptamana iar in seara asta imi este foarte rau
0
25-10-2011, ora 07:55
moriko27
Nu este medic/terapeut
moriko27
de cateva zile am aceleasi simtome spune-mi cum ai rezolvat
nu ma simt bine deloc am senzatia ca e umflata fata, amortita
0
09-11-2011, ora 13:32
camy01
Nu este medic/terapeut
camy01
buna, am avut aceleasi simptome iar in urmatoarea zi am facut o pareza faciala periferica.Mi s-a spus ca poate fi din cauza curentilor de aer adica am primit curent, ar trebui sa consulti un neurolog.
0
15-11-2011, ora 10:12
camy01
Nu este medic/terapeut
camy01
Am fost la neurolog in Cluj, o doamna extraordinara, a trecut o saptamana de la tratament si sunt 75-80 % scapata de pareza.Trebuie sa consulti un neurolog urgent.Sanatate
0
27-11-2011, ora 13:14
lety73
Nu este medic/terapeut
lety73
buna ziua ma numesc letitia loredana, am 39 ani, si ma consult si eu de ceva vreme cu asemenea probleme dar in ultima saptamana sau cam agrvat, am dureri mari in partea stanga a cefei, ameteli puternice, amorteli ale corpului, dureri in zona inimiii, , oftat puternic, senzatie de raceala a intregului corp, amorteli ale capului, va rog daca ma puteti indruma incotro sa merg deoarece cea ce simt este insuportabil, tin sa mentionez ca lucrez in austria, ingrijire batrani, mi sau afcut aici investigatii analize, tomograf, radiografiia le coloanei, nimic grav mi sa spus, dar starea se inrautateste mai mult, am fost trimisa la neurolog mi sa pus diagnostic depresie va multumesc sper sa ma ajutati intr-un fel sau altul
0
13-07-2012, ora 17:33
maria.mari
Nu este medic/terapeut
maria.mari
camy01 daca te rog imi poti da si mie adresa cabinetului de neuro din CJ?iti multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  •