mi-a aparut o umflatura dureroasa la atingere pe partea labiei drepte

04-02-2013
valentina constanta
Nu este medic/terapeut
valentina constanta
Am 38 de ani si in urma cu 4-5 zile am constatat ca mi-a aparut o umflatura dureroasa la atingere pe partea labiei drepte. Nu stiu nimic despre acest lucru decat ca ma doare foarte tare. Si cand merg am aceeasi durere. Puteti sa ma ajutati sa imi spuneti ce este ? Astept raspus repede. Multumesc !
10 comentarii
0
04-02-2013, ora 21:23
dana75goina
Nu este medic/terapeut
dana75goina
Sfatul meu e sa consulti un ginecolog. Si eu am avut o umflatura dureroasa pe labie, cat un bob de fasole, care tot crestea, dar e doar o punga cu puroi care ti-o va sparge medicul cu un ac. Dupa descrierea ta e ca la mine, dar du-te cat mai repede la un ginecolog si nu te speria.
0
04-02-2013, ora 22:28
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
vecina mea a facut DOAR asa cum zice Dana (era tot o punguta cu puroi)..
i-a spart cu-n ac mic si.dupa 2-3 ani.i-a revenit.
Ca urmare s-a internat in spital..
i-au facut IAR interventie chirurgicala (au adormit--o) si abia atunci a fost bine.
Au trecut de atunci 20 ani.
Va doresc numai bine,
mergeti la un spital Nu e musai sa aveti acelasi lucru...dar nu amanati.
m-as bucura sa va raspunda un medic si iata..aflam mai multe
0
04-02-2013, ora 23:35
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
este o inflamatie sau infectie a glandelor bartolini. se rezolva chirurgical prin marsupializare (si nu spargere cu acul)
1
05-02-2013, ora 19:51
valentina constanta
Nu este medic/terapeut
valentina constanta
Va multumesc pentru sfaturi, cred ca aveti dreptate Maria si Dana, dar an inceput sa iau ampicilina si ma ung cu crema de galbenele si cu ulei de masline si vad ca a dat rezultat. Imi este foarte frica de doctori, numai spunandu-mi simnt un gol in stomac si am impresia ca imi scade glicemia ( am si un pui de diabet - sunt hipoglicemica ). Poate reusesc sa scap asa. Voi ce parere aveti ? ( Am fobie de ace si medici ). Va pup !
0
05-02-2013, ora 23:08
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Poate fi vorba despre:
- un folicul pilos infectat, care apare des la persoanele care se epileaza inghinal...intr-o saptamana cu eryfluid dimineata si fucidin seara trece, dar exista riscul sa reapara si atunci se impune o vizita la medicul chirurg
- un lipom
- un ganglion
- hernie inghinala
Se impune o vizita la dermatolog/ ginecolog care, tinand cont de zona in care este situat, marimea si consistenta lui, va pune un diagnostic cert..
0
08-02-2013, ora 14:11
anelicee
Nu este medic/terapeut
anelicee
Buna. Am si eu o intrebare..la mine menstruatia este foarte rara, de 3-4 ori pe an. In schimb am o scurgere cu un miros destul de urat, ciudat. am fost la mai multi medici, 3 si de fiecare data am primit niste antibiotice si cateva pastile anticonceptionale. e la fel...ce as putea sa fac ? uneori simt ca ovarele o iau razna...ma cam doare in zona aceea, in rest absolut nimic. Ar trebui sa merg din nou la un medic de specialitate ?Multumesc anticipat.
0
21-02-2013, ora 15:35
S Valentina
Nu este medic/terapeut
S Valentina
Se pot folosi Cervugid ovule si Canesten crema in acelasi timp????
1
28-01-2018, ora 22:55
Aniukin
Nu este medic/terapeut
Aniukin
De 10 zile mi-a apărut o umflatura pe labia externa mare dreapta in partea de jos specific ca am făcut un ecograf ce a arătat ca nu e glanda Bartholin. In urma ecografiilor sa scris ca sunt 2 forme una papilogena de 1.42*1.27 și alta de form. Lichida 1.3*1.0 situate alături. Alte explicații nu am primit, fiind in așteptare de o luna ca sa vadă dacă progresează.nu am dureri sau alte incomoditati, doar ca la pipăit simt umfalatura care nu se vede. Va rog poate cineva să-mi spună ce este și dacă e grav ? Mulțumesc anticipat!
0
18-09-2018, ora 21:47
Șheyla18
Nu este medic/terapeut
Șheyla18
Buna, ti-a spus cineva un raspuns, pentru ca am si eu o problema ca a ta
0
18-09-2018, ora 21:55
Șheyla18
Nu este medic/terapeut
Șheyla18
Da
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.