mi-a intarziat ciclu de 4 zile

08-01-2010
Eri
Nu este medic/terapeut
Eri
mi'a intarziat ciclu 4 zile. luna asta am avut sex neprotejat insa fara sa lase partenerul in mine deci ma gandesc ca ar putea exista sanse. azi am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative insa ciclu tot nu mi-a venit si ma dor sanii foarte tare :(. ce sfat imi dati?:(
5 comentarii
0
08-01-2010, ora 23:11
Eri
Nu este medic/terapeut
Eri
Raspuneti'mi va rog.un sfat macar :(
0
08-01-2010, ora 23:13
Eri
Nu este medic/terapeut
Eri
in urma cu doua luni am intrerupt yasmine, daca ajuta la ceva
0
09-01-2010, ora 16:02
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Draga Eri.
- 1 la mana nu trebuie sa intrerupi anticonceptionalele. Nu e bine.
- 2 Chiar daca nu isi da drumu in tine si isi da afara exista riscul de a creea o sarcina ! deoarece mai este acel lichid seminal pe care il are el. nu mai mergeti pe ideea" nu isi da drumu in mine, nu pot ramane gravida" pt ca se poate ! aceasta metoda e "sigura" doar cu un procent de 60 %, si asta depinzand de barbat daca are experienta si stie sa se controleze, dar asta se face dupa ceva timp, si experienta.
- 3 daca nu ai ciclul exact, regulat, e posibil sa se mai lase intarziat nitel. iar testul sper ca l.ai facut la 2 saptamani dupa contact, si in acest timp sa nu fi facut nimic, ca sa Arate si testul acela "EXACT" ca altfel "te c*ci in el pe romaneste". Ia un test barza si fa.l si vezi iar...[ iti spun asta pentru ca nu stiu cand ai avut contactele si daca ai mai facut intre timp dupa test, cao sarcina se vede de fel dupa 2 saptamani, gen ]
...te pup si bafta ! si multa atentie !
0
09-01-2010, ora 20:37
Eri
Nu este medic/terapeut
Eri
azi mi'a venit ciclu! de ce nu e bine sa intrerup yasmine? m-am hotarat sa nu mai iau pur si simplu. mersii de sfaturi
0
14-01-2010, ora 13:39
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Ah, Intelesesem gresit eu partea cu lasatul de anti, am crezut ca te.ai lasat.te apuci iar, si tot asa, atunci nu e nici o problema, oricum. scuzele mele. te pup.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când poți face un test de sarcină?
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •