mi-a intarziat ciclul.. sunt insarcinata?

22-04-2014
Anonimgirl2
Nu este medic/terapeut
Anonimgirl2
Buna,
am si eu o problema cu subiectul ciclu..
am 15 ani si vreau un sfat daca sunt sau nu gravida.. m-am dezvirginat acum 4 luni si prima luna am auzit ca nu imi vine ciclu ca sa se faca nush ce cu organismul... ok asta s.a si intamplat... acum o saptamana trebuia sa imi vina ciclu si facusem deja sex neprotejat... ciclu mi.a intarziat 6-7 zile.. ce o fi oare :( nustiu sunt speriata.. si de simptome ale sarcinii nu am deloc greata etc etc nu am... doar ca nu imi vine ciclul.. se poate sa mai fie o dereglare ?.. si app ( am facut sex neprotejat dar iubitul meu a ejaculat afara si a iesit cu 3-4 min afara si a inceput sa se masturbeze ca sa nu cumva sa raman.. )
9 comentarii
1
23-04-2014, ora 00:33
Anonimgirl2
Nu este medic/terapeut
Anonimgirl2
Va rog ajutati.ma cu un raspuns :(
0
24-04-2014, ora 11:26
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
V-am raspuns prin mesaj privat. Il puteti citi dand click pe "modificati profilul dv".
0
24-04-2014, ora 20:27
Anonimgirl2
Nu este medic/terapeut
Anonimgirl2
M.D o sa fac pe 1 mai un test ca nu pot acum pt ca ma cunosc femeile de la farmacie si o sa ma duc in oras (eu sunt de la tara) si o sa iau deacolo si cum sa spun a inceput sa am dureri la sani.. la amandoi nu tari ci suportabile si nu acolo unde se spune ca esti insarcinata la sfarc.. si nu sunt grei nu s.au marit sunt la fel dar ma doare putintel dar ma sperie :( Ce ar putea fii ?
0
25-04-2014, ora 01:30
Dr. Klara Bancila
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti
Dr. Klara Bancila
prezentati-va la medic, nu amanati!
0
25-04-2014, ora 13:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Anonimgirl2

Puteti ramane insarcinata si daca partenerul ejaculeaza in afara din cauza lichidului preejaculator sau preseminal care contine si el spermatozoizi.

E o informatie falsa cea ca dupa primul contact sexual nu trebuie sa va vina menstruatia o luna. Menstruatia trebuie sa vina normal.

Lasati relatiile sexuale pentru perioada de dupa casatorie. Ele sunt facute pentru nastere de prunci. Pina atunci traiti in curatie si nu va mai incarcati cu povara fricii de a astepta sa vedeti de fiecare data daca ati ramas sau nu insarcinata. Va fi chinuitor.
0
25-04-2014, ora 13:39
Anonimgirl2
Nu este medic/terapeut
Anonimgirl2
Da am sa fac asta dar cum sa spun unde trebuie sa doara la san cand esti insarcinata. pe mine a inceput sa ma doara amandoi de ctv zile si am auzit ca asta e semn ca esti insarcinata dar trb sa doara tare.. pe mine ma doare putin :). ce sa fie ? si app tot nu a venit ciclul ? oare de la asta ? ca urmeaza sa.mi vina ?
0
25-04-2014, ora 15:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Durerile de san nu sunt semn sigur ca sunteti insarcinata.
Nu puteti afla daca sunteti insarcinata decat cu un test de sarcina care e intre 7 si 25 lei sau la ginecolog.
0
13-12-2014, ora 21:37
didy1989
Nu este medic/terapeut
didy1989
buna seara am si eu o intrebare: am 26 de ani si am o rel serioasa si problema e ca eu de 2-3luni mie imi vine menstruatia mai devreme asta fiind cu3-4 zile sau chiar 1-2 zile pana in 4 zile si vreau sa va intrb daca e vreo problema legata de asa ceva daca trebuie sa fac un control. si in primele zile ma doare stomacul si burta si sunt dureri marisoare pana nu iau o pastila nu ma lasa durerea. va multumesc astept raspuns urgent
0
14-01-2019, ora 18:38
Simona1998
Nu este medic/terapeut
Simona1998
Buna seara mie nu mia venit menstruatia de 8 zile se poate sa fiu insarcinata???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •