mi-a intarziat menstruatia

18-01-2010
yoana21
Nu este medic/terapeut
yoana21
buna ziua am si eu o intrebare.mi-a intarziat menstruatia 10 zile si ma intreb daca nu sunt cumva insarcinata?doar ca am facut sex protejat am folosit prezervativ si prietenul meu nu a ejaculat niciodata inauntru chiar daca am folosit prezervativ dar nu imi apare menstruatia.am fost recent plecata din tara si ma gandeam daca nu ar fi si acesta un motiv schimbarea climei nu stiu ce sa ma mai gandesc.cam din septembrie am intrerupt pastilele anticonceptionale dar ciclu mi-a venit pana in decembrie si acum nu mai apare.nu am nici un simptom de sarcina nu am facut inca testul.va rog sa imi raspundeti este posibil sa fiu insarcinata desi am folosit prezervati si prietenul nu a terminat inauntru?si nici nu s-a rupt prezervativul.va rog sa ma ajutati.va multumesc
2 comentarii
0
20-01-2010, ora 14:12
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
atunci nu esti insarcinata, e o dereglare hormonala, ia pastile duphaston si o sa iti vina, poti fi daca ti-a bagat cumva apoi degetul dupa ce era murdar de sperma sau lichid preejaculator e un risc intr-o oarecare masura nu stiu exact
0
20-01-2010, ora 16:46
yoana21
Nu este medic/terapeut
yoana21
mi-am facut si un test de sarcina si mi-a iesit negativ.eu sper sa nu fie sarcina pentru ca acuma nu as fi pregatita sa am un copil.oricum mersi mult pentru sfaturi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: