mi-a intarziat menstruatia... sarcina?

26-11-2011
andreea123456
Nu este medic/terapeut
andreea123456
am si eu o intrebare luna trecuta mi a intarziat menstruatia normal trebuia sa imi vina pe 13 am facut 2 teste negative intrun final mi a venit pe 21 luna aceasta trebuia sa mi vina pe 21 de obicei am menstruatia regulata dar nu mi a venit suntem in 26 si nimic am sanii umflatii si ma dor foarte putin mi s a mai intamplat sa intarzie dar mi a venit imediat si a doua luna exact in ziua in care mi a venit luna precedenta oare este sarcina?nu am nicio simptoma am fst la doctor si mi s a spus k am uterul perforat oare ce sa fie am luat tratamente cu ovule si sunt bine acum..
4 comentarii
0
26-11-2011, ora 02:28
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu este sarcina, probabil o dereglare hormonala. Iti va veni menstruatia, ai rabdare.
0
28-11-2011, ora 23:09
andreea123456
Nu este medic/terapeut
andreea123456
:Dnu cred k nici acum nu mi a venit ms orkm:*
0
29-11-2011, ora 16:06
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Testele de sarcina sunt in cele mai multe cazuri acurate, inclusiv medicii le folosesc pentru a depista o sarcina de aproximativ doua saptamani. Eu personal nu stiu pe nimeni careia sa-i fi iesit gresit un test de sarcina... Sunt multe alte cauze care pot intarzia menstruatia, nu numai sarcina.. De exemplu chistul ovarian.
Mergi la medic daca nu ai incredere in testele pe care le-ai facut..
0
30-11-2018, ora 17:19
steluta07
Nu este medic/terapeut
steluta07
buna ziua! am și eu nevoie de un sfat... in urma cu 2 luni mi am început viata sexuală, am făcut o neprotejat, dar nu a ejaculat in mine, nu am avut probleme cu menstruația a venit la data când trebuia sa vina, însă luna aceasta trebuia sa mi vina pe 28 și suntem in 30 și inca nu mi a venit, pe 28 am avut contact sexual, ma doare in partea inferioară a burtii, mijlocul și sânii, am aceleași simptome pe care le aveam inainte când trebuia sa îmi vina menstruația, credeți ca ar trebui sa mi fac griji?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •