mi-a venit ciclul doar putin. sunt oare insarcinata?

10-04-2012
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
buna ziua! am o intrebare pt d-mv.
de ceva timp eu si prietenul meu nu mai folosim metode contraceptive..mai sigur din luna decembrie doar ca pana acum nu am ramas insarcinata cu toate ca am facut sex chiar in asa zisele zile fertile...am un c.m foarte regulat sau il aveam dar chiar din luna decembrie a inceput sa-mi intarzie si nu stiu de ce!!! sa fiu mai explicita in luna ianuarie mi-a venit pe data de 14 in luna februarie pe data de 10 in luna martie pe data de 12 si in aprilie mi-a venit pe data de 9 foarte putin (doar o mica pata maro) astazi suntem in 10 si nu mi-a mai curs nimic chiar daca burta ma doare ca si cum mi-ar veni, sensibilitate la sani nu am cu toate ca in celelalte luni aveam inainte de c.m!!! VA ROG FRUMOS IMI PUTETI SPUNE SI MIE CE SE INTAMPLA? EXISTA POSIBILITATEA SA FIU INSARCINATA?
MULTUMESC MULT!!!
6 comentarii
0
10-04-2012, ora 19:01
Iuliana.A
Nu este medic/terapeut
Iuliana.A
Nu are nici o treaba faptul ca iti vine mai devreme, poate ai niste dereglari din cauza ca ai renuntat la metodele contraceptive ( anticonticonceptionale ) Nu vreau sa te sperii dar in perioada in care ai fi insarcinata mai ai putine scurgeri sau sa nu ai scurgeri dar sa ai dureri de burta si sensibilitate la sani. Cel mai bine e sa faci un test de sarcina ca sa te linistesti
0
11-04-2012, ora 09:58
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
nu am folosit anticonceptionale..vreau sa va spun ca nu ma doare nici burta nici sanii...pe data de 9 am fost la piata si am carat niste plase cu cartofi, rosii si ce am mai cumparat..atunci mi-a curs putin dar foarte putin si am crezut ca mi-a venit dar...nu, nu a venit asa cum trebuia, a crs doar o picatura abia s-a patat absorbantul!!! o sa-mi iau un test de sarcina dar cica este prea devreme sa-l fac...ar trebui sa mai astept vre-o 5 zile.VA ROG, DACA A MAI TRECUT CINEVA PRIN CE TREC EU SA-MI LASATI UN COMENT SAU DACA DOCTORII DE PE ACEST FORUM POT SA-MI SPUNA SI MIE O PARERE. MULTUMESC!!
0
11-04-2012, ora 12:55
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
va rog ajutati-ma!!!!! nu stiu ce sa mai cred
0
11-04-2012, ora 15:55
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
:( nu-i nimeni pe aici care a trecut prin asa ceva?
0
11-04-2012, ora 18:05
Raluca2896
Nu este medic/terapeut
Raluca2896
Deci, calmeaza-te am trecut eu prin problema asta:d s-a intamplat odata sa curga un lichid maro inainte cu, ceva zile sa-mi vina, ce e drept e ca intre data in care mi-a curs acea pata maronie spre visiniu a mai durat o perioada buna pana mi-a venit. Daca totusi ai un ciclu regulat si luna trecuta ti-a venit pe 12 ar cam trebui sa apara de acum, daca tot esti nelinistita, mergi la farmacie ia un test, e vre-o 7 lei unul ieftin si fa-l, poti sa-l faci chiar si in seara asta. sau maine dimineata ca ar fi mai indicat la prima urina. Nu mai fi agitata, mai bine calmeaza-te mai rau faci cand esti agitata, crede-ma. Eu am simptome ca-mi vine dar nu-mi vine, testul a iesit negativ si acum astept.Daca apare ceva nou anunta-ma! Ok?
0
12-04-2012, ora 12:53
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
intre timp mi-a venit :(...acum nu stiu altceva...mie mi-a venit pe data de 9 cand a curs acel lichid sau mi-a venit pe data de 11 cand a inceput sa-mi curga normal? pfff.imi doresc tare mult un bebe dar cred ca cel mai bine as merge la un medic...nu inteleg de ce nu raman insarcinata..:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •