Mi-am scos o masea.

01-10-2010
calexu
Nu este medic/terapeut
calexu
Mi-am scos o masea numita "molar". Nu vreau sa povestesc de aventura pe care dentista a avut-o la mine in gura. 1 h si 30 de minute a stat pentru a scoate "ramasitele" si tot mai e ceva. A ramas 1 radacina din 2. Ma doare foarte tare de cand mi-a scos-o si nu s-a ameliorat deloc. Am luat IBALGIN FORTE, am luat algocalmin si pastilutele tipice de dureri de dinti. puteti sa imi spuneti ce sa fac. durerea poate fi de la anestezie? cat timp ar trebuii sa acuz dureri de genu ?! sau mai bine spus sa "caut scarile pe pereti".

Multumesc mult,
Alexandru
2 comentarii
0
01-10-2010, ora 17:01
calexu
Nu este medic/terapeut
calexu
sa adaug cateva lucruri... maseaua am scoso ieri la un cabinet din Bz.
0
02-10-2010, ora 16:41
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Va doare din cauza traumatismului pe care l-au suportat tesuturile in timpul extractiei. DACA S-A INCEPUT SI REUSIT EXTRACTIA...TREBUIA FACUTA IN TOTALITATE !!!!!!!!!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •