mi-au aparut niste bobite pe gulerul penisului

19-09-2006
jonathan
Nu este medic/terapeut
jonathan
am 19 ani si pe la varsta de 13-14 ani mi-au aparut niste bobite pe gulerul penisului nu cred ca sunt de la relatii sexuale dar mau disperat ca orice leas face ele tot acolo sunt si am impresia ca se inmultesc cu trecerea timpului
2 comentarii
0
20-09-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
lasa panica la o parte, bubitele despre care vorbesti nu reprezinta o problema si, mai mult decit atit, foarte, foarte multi barbati le au. Ele sunt produse de astuparea canalelor de evacuare ale unora dintre glandele de la nivelul penisului, care produc transpiratie si sebum. Din aceasta cauza, aceste mici glande (cat gamalia acului) se umfla si apoi isi incetinesc activitatea. Umflaturile acestea se numesc chisturi si – daca le storci - ceea ce iese este transpiratie sau sebum, dupa caz.
Dar mai bine nu le storci, pentru ca aceasta este o actiune brutala, care distruge in buna masura aceste glande si le expune infectarii. Tratamentele impotriva lor aproape ca nu exista, fiindca ar trebui luate la rand si cauterizate, ceea ce iarasi distruge glandele..
0
19-02-2007, ora 00:00
1qwertyu
Nu este medic/terapeut
1qwertyu
da are dreptate am fost si eu la 3-4 medici si tot asta mi-au spus si mie.. dami id tau sa vb sa iti spun cum sta treaba daca vrei
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •