mi s-au infundat urechile..

06-09-2010
maria 34
Nu este medic/terapeut
maria 34
Buna ziua.Va rog fruos sa-mi spuneti ce sa fac ca mi s-au infundat urechile, am pus picaturi in urechi to bradex si tot degeaba, nu pot sa i-au nici antibiotic ca am probleme cu ficatul.Va multumesc.
4 comentarii
0
07-09-2010, ora 03:24
marridana
Nu este medic/terapeut
marridana
Domnule Dr, indraznesc sa va deranjez cu o problema,
am diagnosticul de
cancer adenoid chistic mixt (cilindroma), de glanda salivara, am 9 opertii din care 5 recidive, am maxilarul drept extirpat, nu am nici un dinte sau masea in gura, 1 cm din baza limbii taiat, si astept sa incep radiotrapia pentru o recidiva neoperabila la nasofaringe, lipita pe jugulara, e vizibila in gat...avand in vedere ca nu am dantura, si am glanda salivara extirpata, as dori sa stiu daca voi avea asa mari probleme de la radioterapie, ma intelegeti ca intreb asta pt ca sunt satula de atata chin si dureri, controlate cei drept, dar totusi m-am saturat, in prezent, singurul tr e cel de dureri, este plasturi cu durogesic, imi tai cate treisferturi din cate un plasture de 100, deci cam ce imi puteti spune?daca acesta boala nu raspunde la chimio si nici la radio, asa mi s-a confirmat acum 8 ani, cunoasteti cazuri care tumoara s-a micsorat? sunt riscuri sa nu se micsoreze si sa cresca mai accelerat tumoara, avand in vedere ca acest cancer e ff lent (il am din 1997, prima operatie in 2002 ), va mai spun ca doctorii care m-au operat(in zaragoza, spania)mi-au comentat ca nu se astepta sa traiesc atat de mult, se bucura ca sunt bine, ma ingrijesc enorm, si mi-au promis ca neavand metastaze la distanta, daca se micsoreaza tumoara, care e in stadiu incipient, ma v-a opera...in speranta ca ve-ti citi acest mesaj, va multumesc anticipat si astept un raspuns de la dv cu detalii din ceea ce cunoasteti despre acest tip de cancer.nu ocoliti adevarul.sunt ok cu moralul !
0
07-09-2010, ora 22:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
lili
poate fi un simplu dopă de ceara si tre sa mergi la ORL.. sa le scoata

marridana
DA.. trebuie sa va asteptati la reactii locale dupa radioterapie.
o sa se usuce mucoasa bucala mult mai mult..
trebuie sa faceti din 1/2 ora in jumate de ora.. gargara si sa aplicati multe solutii uleioase local..
0
08-09-2010, ora 10:06
maria 34
Nu este medic/terapeut
maria 34
mutumesc pt sfat.sa aveti o zi buna.
0
09-09-2010, ora 18:51
maria 34
Nu este medic/terapeut
maria 34
am fost la orl si am otita, mi s-a dat ampicilina, inhalant, pic de nas pinosol, flamexim dar nu prea ma simt bn cred ca de la flamexim o fi prea tare?cu ce pot sa-l inlocuiesc, dar otita se poate face la amandoua urechile? imi cam amorteste si capul tot de la otita?Va multumesc pt raspunsuri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  •