Mi se apropie menstruatia sau sunt insarcinata?

29-04-2014
anda14
Nu este medic/terapeut
anda14
Buna seara, as vrea sa ma ajutati cu o mica problema.eu si sotul meu am hotarat sa facem un bebe.exact in ultima zii de ovulatie luna aceasta adica pe 20 am avut contact neprotejat cu finalizare inauntru.de vreo cateva zile(2-3)ma simt cam ciudat, adica am un sentiment ca as putea fi viitoare mama, fiind si prima incercare nu prea inteleg eventualele simptome.menstruatia ar trebui sa imi vina pe 3mai avand cm regulat fara intarzieri.sanii au inceput sa ma doara abia de ieri si lunile trecute ma dureau de la finalul ovulatiei.am ceva crampe amdominale dar nu foarte greu de suportat(la menstruatie de obicei ma simt ft rau, chiar si inainte de cm cu cateva zile), sunt putin balonata, am greata si unele mancaruri nu le pot manca ca inainte si am pofta ft mare si de dulce si de acru(dulcele nu prea imi placea).urinez normal si am mai multa pofta de mancare decat inainte.cand se apropia menstruatia de obicei nu prea aveam pofta de mancare.sa fiu in pragul unei sarcini sau e doar menstruatia?daca se poate sa imi raspundeti!va multumesc!
13 comentarii
0
30-04-2014, ora 01:21
lidia codrut
Nu este medic/terapeut
lidia codrut
Buna Anda!Parerea mea e ca e un pic cam devreme sa se poata pronunta cineva...Eu zic sa ai un pic de rabdare pana in 3mai...si daca de obicei ai cm regulat poti face un test atunci, daca intarzie.multa bafta!
0
30-04-2014, ora 14:00
anda14
Nu este medic/terapeut
anda14
Multumesc mult de raspuns!sunt putin nerabdatoare dar si curioasa fiind prima incercare!astept pana atunci...sper sa fie pozitiv.
0
01-05-2014, ora 10:51
lidia codrut
Nu este medic/terapeut
lidia codrut
azstazi e1Mai...mai un pic.cum te simti?tot aceleasi simtome?sa ai o zi faina!
0
01-05-2014, ora 18:17
anda14
Nu este medic/terapeut
anda14
nu am nicio simptoma a menstruatiei asa cum le aveam inainte, adica acum o luna, doua.am crampe abdominale dar sunt suficient de suportabile, iar sanii nu ma dor ii am doar umflati, pe mine in general ma dor sanii la menstruatie in anumite perioade ale anului, spre exemplu acum in perioada asta nu ma dureau, am ft mare pofta de mancare, iar in apropiere de menstruatie nu prea mancam pentru ca imi venea greata si ma doare spatele dimineata cand ma trezesc pe urma nu ma mai doare!
0
01-05-2014, ora 18:21
anda14
Nu este medic/terapeut
anda14
eu nu as vrea sa imi vina menstruatia, pentru ca ne dorim un bebe ft tare si nu as vrea sa fiu dezamagita la prima incercare, totusi simt ca este ceva pozitiv pentru ca s'a intamplat exact in ultima zi de ovulatie, mucoasa era exact cum trebuie sa fie adica fertila(transparenta, asemanatoare unui albus de ou si consistenta tot a unui albus de ou).sper sa fie bine!
0
03-05-2014, ora 21:23
lidia codrut
Nu este medic/terapeut
lidia codrut
anda asteptam noutati de la tine!
:)
0
03-05-2014, ora 23:21
anda14
Nu este medic/terapeut
anda14
niciun semn de menstruatie.test nu am facut ca am zis totusi sa mai astept o zi, doua.dar astazi am plecat la cumparaturi dupa ce am mancat, la 2 ore aproape 3 am avut o foameeeee incat m'am molesit de tot, iar pe urma un somn.iar eu stau bine si cu somnul de obicei, iar cu mancarea, sa mi se faca rau de foame si chiar mancasem bine la pranz, am tot rontait.ieri la 2 ore dupa ce mancasem tot imi simteam mancarea in stomac si stomacul plin si am crezut ca dau tot afara dar eu vars cam greu.deci nu stiu ce sa fie..aaaa si inca ceva ma doare spatele, am inca ceva crampe abdominale dar ma ia asa pe reprize, nu continuuu, iar areolele parca incep sa se faca mai mari si sunt o idee inchise la culoare, au asa un contur mai accentuat
0
03-05-2014, ora 23:25
anda14
Nu este medic/terapeut
anda14
nu am mai scris nimic, desi sunt nelinistita.am zis sa nu par disperata, sa imi pastrez calmul!desi am o stareee
0
04-05-2014, ora 23:48
anda14
Nu este medic/terapeut
anda14
Am facut test de sarcina si a iesit negativ, dar n'am nicio simptomas de menstruatie.oare am facut testul prea devrereme?primul contact neprotejat si cu finaizare inauntru a fost pe 20 aprilie, ultima zi de ovulatie.ma doare doar spatele si atat, doar ca am pofta de mancare si in continuare simt sanii grei, ma doare capul in zona tamplelor.sa mai astept si sa fac un test pe joi cam asa?
0
05-05-2014, ora 23:49
lidia codrut
Nu este medic/terapeut
lidia codrut
Dupa experienta mea,...in general, cand a iesit testul negativ...a fost asa!Nu vreau sa te descurajez, e adevarat si faptul ca cunosc si cazuri cand nu a iesit testul pozitiv desii persoana era insarcinata, dar eu zic sa nu iti faci prea multe iluzii si nici sa nu descurajezi!luna asta eu am avut o intarziere de 10 zile...:( nu am crezut ca nu sunt insarcinata.desii testul a iesit negativ,...!parerea mea e ca daca ai fi insacinata ar fi iesit pozitiv...dar mai e un "dar"!poate poate...!sa nu te superi!eu ti-am spus parerea mea!
0
06-05-2014, ora 10:20
anda14
Nu este medic/terapeut
anda14
nu ma supar, multumesc din suflet de sfaturi!si oricum mi'a venit si menstruatia asa ca...a fost alarma falsa!urmatoarea incercare sa fie cu noroc!multumesc inca odata!
0
06-05-2014, ora 10:56
lidia codrut
Nu este medic/terapeut
lidia codrut
Cu multa placere!multa sanatate!
0
06-05-2014, ora 16:53
anda14
Nu este medic/terapeut
anda14
Multumesc asemenea!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Sunt însărcinată?
  •