Mi se face rau dupa orice contact sexual

02-11-2009
baladeauparc
Nu este medic/terapeut
baladeauparc
Buna, ma numesc Larisa si am o problema care ma macina foarte mult.Am un iubit de 4 ani si pe parcursul relatiei mi-a tot scazut apetitul sexual, iar mai nou mi se face rau la orice contact sexual. In cazul sexului oral e cel mai rau, pentru ca mi se face rau din prima secunda iar la sexul normal atunci cand el termina si iese, senzatia imi provoaca o greata puternica. Credeti ca e o problema fizica sau pur si simplu mentala?
Multumesc
5 comentarii
0
02-11-2009, ora 14:44
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu exista nici o problema fizica fara o baza mentala. De ce trebuie sa faci ceva ce iti provoaca greata ?
Sau nu ti-ai dat seama inca ca ai capatat ori o aversiune pt. sex in general ori pt. partener ?
0
02-11-2009, ora 14:49
baladeauparc
Nu este medic/terapeut
baladeauparc
vreau inca sa sper ca e ceva fizic..
Stii cumva cum as putea sa o rezolv totusi?
0
02-11-2009, ora 16:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Se poate rezolva fie prin consiliere psihologică, fie prin homeopatie.
In 90 % din cazuri astfel de probleme sunt psihice.
0
02-11-2009, ora 18:51
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
El stie ce se intampla cu tine ? Nu a observat nimic suspect, nimic schimbat in comportamentul tau atunci cand faceti sex ? Reusesti atat de bine sa-ti maschezi aversiunea sau el este orb? Eu zic sa vorbesti cu el si o perioada sa intrerupi relatiile sexuale cu el, altfel te vei bloca emotional pentru lung timp.Ii spui ca pur si simplu nu se mai poate. Va reactiona violent, dar sa nu dai inapoi, aceste relatii fortate te pot imbolnavi nu numai psihic ci si fizic.
0
02-11-2009, ora 19:03
baladeauparc
Nu este medic/terapeut
baladeauparc
A observat, dar crede ca il mint..ca mi se pare ca mi-e rau sau ca o zic intentionat pentru a scapa sa fac asta.El vrea foarte mult si nu prea ii convine ca eu nu vreau din ce in ce mai putin.
Multumesc pentru sfaturi.Voi incerca sa le aplic intr-un timp cat mai scurt
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  •