Mi se zbate ochiul drept

07-12-2015
Bogdanradoi
Nu este medic/terapeut
Bogdanradoi
Buna ziua,

Am si eu o problema la ochiul drept si anume ca mi se zbate foarte rau muschiul ( nu stiu cum sa il numesc corect ) de sub ochi. Se intampla asta de doua saptamani, in fiecare seara iar in timpul zilei mai rar. Nu am senzatia ca mi-ar fi scazut vederea la acel ochi, nici nu imi pare a fi mai rosu sau ceva schimbat la el, doar ca se zbate si este foarte deranjant. Pana sambata cand sunt programat la consult ma poate ajuta cineva cu o idee cum as putea face sa stopez aceasta zbatere sau macar care este cauza, daca a mai patit cineva acest lucru pe o perioada asa lunga. Va multumesc
1 comentarii
0
07-12-2015, ora 14:59
mihaella@
Nu este medic/terapeut
mihaella@
Buna Bogdan, mie mi se zbate ochiul stang de 3 luni, am fost la consult, mi s a zis ca am ochiul foarte uscat, si am de luat mai multe tipuri de picaturi pt. O perioada de 3 luni (picaturi Maxidex, Hyabak si Viscoter gel). Deja am o luna de cand urmez tratamentul si sincer nu vad nicio imbunatatire. Poate e nevoie de mai mult timp pt. recuperare...pt.ca m am prezentat la medic abia dupa 2 luni.
Sa scrii te rog pe forum ce ti a zis la consultatie, daca este posibil. Multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Zvâcnirea pleoapelor ochiului - de ce mi se zbate ochiul?
  •