mici bubulite pe penis

11-05-2008
costin005
Nu este medic/terapeut
costin005
acum o saptamana am simtit niste dureri destul de intense in capul penisului.acum 2-3 zile durerile au scazut in intensitate dar au aparut pe capul penisului cateva bubulite mici, rosii.nu sunt scurgeri.contact sexual nu am mai avut de cca.1 luna, iar inainte doar cu o persoana sigura...ce ar putea sa fie si ce tratament??
10 comentarii
0
12-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Trebuie sa consultati un dermatolog pentru a vedea excat despre ce este vorba si penrur a primi un tratament adecvat.
Toate cele bune.
0
12-05-2008, ora 00:00
costin005
Nu este medic/terapeut
costin005
mda astazi am fost la dermatolog.a zis ca este balanita candidozica si mi-a prescris doar nizoral crema...o fi de ajuns..??si a mai zis sa revin dupa 2 saptamani.cica de la niste ampicilina pe care am luat-o eu pt o masea...nu prea m-a lamurit!!! i-mi puteti da cateva amanunte...please!!!
0
13-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Candidoza apare intr-adevar dupa administrare de antibiotic, este o ciuperca care se gaseste in organismul nostru si incepe sa se manifeste in conditii de slabire a imunitati organismului sau administrare de antibiotice.
Toate cele bune.
0
14-05-2008, ora 00:00
costin005
Nu este medic/terapeut
costin005
problema ar fi ca durerile in zona capului penisului au cam revanit..tot de la balanita sa fie..ar mai trebui sa mai iau si alt fel de tratament..???
0
15-05-2008, ora 00:00
costin005
Nu este medic/terapeut
costin005
???
please...alte inform despre boala...si cand mi-as putea relua in sig.viata sexuala?????
0
16-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Trebuie sa faceti un consult dermatologic.Daca partenera a avut aceeasi infectie si nu s-a tratat ati cam intrat intr-un cerc vicios.
Toate cele bune.
0
20-05-2008, ora 00:00
costin005
Nu este medic/terapeut
costin005
a trecut o saptamana de tratament cu nizoral...e mai bine dar nu foarte...cat sa continui tratamentul cu nizoral?si ce altceva as mai putea lua??in cat timp se vindeca boala asta...balanita candidozica???
astept raspuns...ms anticipat...
0
22-05-2008, ora 00:00
costin005
Nu este medic/terapeut
costin005
???
please..inca mai astept lamuriri...daca nu deranjez prea mult...!!
0
25-05-2008, ora 00:00
ramona7778
Nu este medic/terapeut
ramona7778
incearca la un medic homeopat, prietenul meu a avut aceeasi problema -o candidoza in urma unui tratament cu antibiotice.trebuie neaparat ca ambii parteneri sa faca tratamentul.pana una alta incearca si niste spalaturi cu ceai de musetel.daca nu ai incredere in tratamentul homeopat(cu toate ca eu si prietenul meu am facut trei ani tratament cu tot felul de creme, ovule, pastilutze si nici nu mai stiu ce, fara rezultat, iar de cand facem tratament homeopat deja lui i-au trecut bubitele-tind sa cred ca e singurul care da rezultate), fa o antifungigrama.stiu ca se face la femei, banuiesc ca ar trebui sa se faca si la barbati, prin analiza spermei, cred.in cazul asta mergi exact pe tratamentul corect.
0
05-06-2008, ora 00:00
costin005
Nu este medic/terapeut
costin005
a fost bine vreo 2 saptamani dupa aplicatiile cu nizoral dar apoi au aparut camaceleasi probleme dar cu o intensitate mult redusa..doar mici intepaturi in zona peniana..cap, si iritatii.mi s-a prescris pimafucort...ce sa mai fac..chiar sa nu fie un remediu definitiv..astept un raspuns...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •