Mici cosuri pe maini

08-04-2009
looloo
Nu este medic/terapeut
looloo
Inca din copilarie am o problema cu niste mici cosuri care sunt situate pe brate (pe partea exterioara), de la cot in sus. Nu ma dor, nu sunt rosii, dar au un aspect inestetic.
Mentionez urmatoarele:
- in alte zone ale corpului niciodata nu am avut acest tip de probleme (nici furunculi, stafilococi, etc.)
- aceste cosulete dispar aproape complet dupa expunerea la soare
- fac parte din categoria oamenilor cu tenul foarte deschis si sensibil
Astept un raspuns din partea Dvs. si va multumesc anticipat!
8 comentarii
0
16-04-2009, ora 15:24
looloo
Nu este medic/terapeut
looloo
Multumesc frumos pentru sfat. Cred ca o sa imi comand respectivul produs, iar daca da rezultate, revin cu comentarii :)

Inca o data, merci mult!
0
09-05-2010, ora 22:01
ioanalbastru
Nu este medic/terapeut
ioanalbastru
Buna ziua. Am 30 de ani si ma confrunt cu aceiasi problema ca si Looloo de ceva ani buni. Sincer nu mai suport cosurile care imi apar pe maini de la cot in sus. In alte parti ale corpului nu am probleme. Creez haine si am atatea idei pe care vreau sa le pun in practica. M-am saturat sa-mi fac produse cu maneca 3 sfert sau pana deasupra cotului.

Alergii cunoscute: nichel.

Ioana, Bucuresti.
0
25-05-2010, ora 18:40
Unforgetable
Nu este medic/terapeut
Unforgetable
Am shi eu asha coshuri... Helpp..vyne vara shy vreau sa arat bine la mare in costum de baie =( ma putetsi ajuta cu aceasta problema? ceva tratamente..diete sau orcee.. multsumescc muult..
0
19-11-2010, ora 00:48
Livia26
Nu este medic/terapeut
Livia26
BUNA. AM 26 DE ANI SI SI EU MA CONFRUNT CU ACEASTA PROBLEMA DE CAND MA STIU. AM O FETITA IN VARSTA DE 8 ANISORI SI SI EA ARE ACEASTA PROBLEMA, CU SIGURANTA OSTENITA DE LA MINE CUM SI EU AM MOSTENITO DE LA MAMA MEA CARE SI EA ARE ACEASTA PROBLEMA. :(( MA DERANJEAZA FOARTE TARE. INTR-UN TIMP FOLOSEAM UN GEL DE DUS ABRAZIB CARE NU SE MAI GASESTE PE PIATA, SI PARCA MAI DISPAREAU. DORESC CEVA CARE SA LE FACA SA DISPARA DE TOT. DACA E POSIBIL SI PENTRU FETITA MEA. MENTIONEZ CA EU NU AM SI IN ALTE PARTI ALE CORPULUI DAR FETITA MEA ARE SI PE OBRAJORI, NU PESTE TOT DAR INSPRE URECHIUSE, NU SE VAD DECAT DACA TE UITI ATENTA DAR SE SIMT SI DERANJEAZA. MULTUMESC.
0
03-05-2013, ora 01:32
anna mar
Nu este medic/terapeut
anna mar
Am 23 de ani..si eu ma confrunt cu aceiasi problema cosuri pe antebrate.nu ma dor nu sunt rosii dar au un aspect neplacut in alte parti ale corpului nu am probleme.va rog sa ma ajutati!MULTUMESC!
0
20-03-2017, ora 15:17
Gap
Nu este medic/terapeut
Gap
Buna, am 31 de ani si ma confrunt cu aceeas problema. Ma puteti ajuta va rog frumos cu un sfat?
0
20-03-2017, ora 15:18
Gap
Nu este medic/terapeut
Gap
Buna, am 31 de ani si ma confrunt cu aceeas problema. Ma puteti ajuta va rog frumos cu un sfat?
0
18-07-2019, ora 16:42
Carina90
Nu este medic/terapeut
Carina90
Buna ziua, am 21 de ani și de mică am avut coșuri pe mâini, problema este ca le si storc și se fac și mai urate, o perioada am folosit zinerit dar nu pot spune ca s-a schimbat mare lucru, la soare dau puțin înapoi dar niciodată definitiv, va rog sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac, la dermatolog nu am fost niciodată deși ar fi trebuit, va mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  • Coșuri pe fese - cauze și tratament
  •