Micoza

14-07-2016
stefan7
Nu este medic/terapeut
stefan7
Buna ziua,
am primit din partea unui doctor ORL, diagnoza de Micoza Orofaringiana...pana aici toate bune.dar dupa ce am specificat...din greseala...ca in decurs de o saptamana parasesc tara.mi-a facut impresia ca doctorul a cam inceput sa imi introduca cam multe medicamente pe lista si as dori ca cineva sa ma ajute daca este corect, nu vreau sa cumpar medicamente si sa iau o gramada de medicamente doar de dragul de a umple buzunarele cuiva.nu am nimic importiva cat timp este corect, dar tin la sanatatea mea.

Urmatoarele medicamente mi-au fost prescrise:

- Fluconazol prefuzii timp de 5 zilei...la clinica lor
- Bio Sun Respi, 3 cutii
- Glicerina Boraxata cu nistatina, 2 flacoane
- Amphomoronal (substanta activa), medicamentul recomandat Lutschtabletten 10 mg, 100 tablete (3 pe zi) .mi s-a dat si numar de telefon pentru contact furnizor

Va rog daca cineva poate sa imi dea un raspuns profesional pentru acest tratament.

Va multumesc
2 comentarii
1
15-07-2016, ora 03:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 pentru Diagnostic. acest tratament este corect
2 pe forum romedic.ro gasestii informatii cum ca candidosa apare pe un organism Obosit, intoxicat, cu mari probleme de digestie care poate sa aiba intoleranta la anumite produse alimentare
asa ca daca mai ai timp.. investigheaza tot tractul digestiv
exclude din alimentatie Lactatele, dulcele, citricele...s.m.a. care simiti ca nu fac bne digestiei..
0
15-07-2016, ora 18:06
stefan7
Nu este medic/terapeut
stefan7
Va multumesc dle.Doctor, pentru raspuns.

Aveti dreptate, cu partea digestiva de aproximativ 1.5 ani am inceput sa stau prost. Voi incerca sa ma duc sa imi investighez tractul digestiv.

Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: