Micsorarea cornetelor prin radiofrecventa

19-05-2017
Irina Cristina P
Nu este medic/terapeut
Irina Cristina P
In urma cu 3 ani m-am operat de deviatie de sept si mi s-a spus ca este necesara o urmatoare interventie, de micsorare a cornetelor nazale. La momentul respectiv datorita socului am amanat procedura dar continui, datorita sinuzitei, sa respir ft greu, sa am nasul in permanenta infundat si sa obosesc repede. Am decis sa apelez la micsorarea cornetelor prin metoda radiofrecventei dupa ce lecturand am observat ca este cea mai non invaziva procedura. As dori, daca se poate, sa imi impartasiti si parerea dvs legata de acest tip de interventie comparativ cu restul metodelor disponibile in momentul actual si daca stiti sa fie disponibila in spitale, contract cu cnas si daca da, mai exact in ce spital ? Multumesc anticipat pentru atentia acordata.
3 comentarii
0
21-05-2017, ora 12:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Da, interventia cu Radiofrecventa , pensa bipolara , este cea mai buna alegere
pretul si spitalul.. trebuie sa.l cauzati in localitatea Dvs
0
21-05-2017, ora 23:42
Irina Cristina P
Nu este medic/terapeut
Irina Cristina P
Va multumesc pentru raspuns. Eu locuiesc in Bucuresti, am intocmit o lista cu clinicile si spitalele private in care se poate realiza interventia si urmeaza sa verific si in spitalele de stat. Odata ce voi avea o lista exact cu locatiile o voi publica aici incat sa fie disponibila si altor persoane.
0
15-06-2018, ora 04:51
unuopt7
Nu este medic/terapeut
unuopt7
Ati fost operata pana la urma si cum va simtiti? Am si eu nevoie de aceeasi interventie.. Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.