Migrena de mai bine de 2 luni

24-01-2011
StoicaAdrian20
Nu este medic/terapeut
StoicaAdrian20
Buna ziua! Povestea mea este urmatoarea: In urma cu vreo 2 ani am avut o interventie la o masea. Medicul stomatolog mi-a pus o solutie pe baza de arsenic din cate imi aduc aminte, o bucata de vata imbibata cu acea solutie si a astupato cu ciment dinacela de care au stomatologi. Trebuia sa ma duc dupa o saptamana sa imi scoata vata cu acea solutie, insa durerea trecuse si nici bani nu am mai avut sa ma duc in data respectiva in care am avut programarea. Am ramas cu medicamentul acela vreo 6-7 luni de zile, dupa care a inceput sa ma doara si mi-am scos singur plomba cu medicamentul acela cu tot deoarece era noaptea tarziu si nu mai puteam de durere. Dupa ce mi-am scos acea vata din masea durerea a disparut in cateva minute. Dupa aproximativ o luna am fost la ORL ca ma durea urechea stanga (pe partea cu maseaua respectiva). Mi-a facut o spalatura si nu am mai avut probleme aproximativ o saptamana, dupa care am inceput sa am din nou dureri de cap(partea stanga ceafa) si de ureche. Am fost la un alt medic ORL si mi-a zis ca imi iese maseaua de minte si s-ar putea ca aceea sa fie cauza. Intrebarea mea este: Acea solutie pe baza de arsenic se poate sa mi se fi absorbit in organism si sa fac vreo tumora sau ceva de genu? Sunt cu nervi la pamant. Nu stiu ce sa fac. Am 20 de ani si nu am loc de munca, parinti mei sunt pensionari si nu ma pot ajuta cu bani. Nu pot sa dorm deloc, de fiecare data ma prinde ora 6 dimineata treaz. Durerea e doar pe partea stanga(ureche cap si ochi mai nou). Am citit despre arsenic ca este foarte toxic si poate avea urmari foarte grave(tumori, cancer, boli cronice). Va rog sa imi spuneti parerea si sfatul dumneavoastra si cat mai rapid deoarece in cateva zile plec in Germania la munca(nu pot sa ratez sansa asta de a-mi crea un viitor mai bun).
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Există o asociere între migrene și fluctuațiile estrogenului?
  • Migrenele pot constitui un factor de risc pentru accident vascular cerebral și infarct miocardic la femei
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • 10 aplicații pentru smartphone pentru migrenă
  • Migrenele asociate cu nivelul de sodiu din lichidul cefalorahidian
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  •