Migrene foarte dese

28-04-2017
nadia3087
Nu este medic/terapeut
nadia3087
Buna ziua!
Mi-au aparut cam pe la varsta de 20 de ani minunatele migrene cu simptome de greata, durere de ochi si ceafa, mai des pe partea stanga. In utima vreme am avut cam de doua ori pe saptamana atacuri dar in ultima saptamana am luat xibimer de 100mg zilnic. Nici astea nu isi mai fac efectul. Simt ca innebunesc. Ma apuca plansul...furia...nu inteleg de ce nu pot avea si eu o viata normala. Sunt lipsita de energie, mi-e somn si ma doare capul permanent si transpir excesiv sau imi este foarte frig in timp ce oamenii din jurul meu sunt foarte ok cu temeraturile din incapere/afara. Va rog din suflet sa-mi spuneti ce anume as mai putea incerca. Nu mai suport. Ma gandesc tot mai des ca viata la modul acesta nu merita traita...
Va multumesc.
1 comentarii
0
13-07-2021, ora 01:15
Mihaela Bostan
Nu este medic/terapeut
Mihaela Bostan
Am suferit de migrena cronica ani buni. Ajunsesem sa cred ca nu voi mai avea nici o scapare. Am fost la n medici in tara, la Viena si toti imi spuneau ca trebuie sa ma obisnuesc cu situatia. Nu exista inca un tratament care sa ma scape de migrena.Eram disperata. Nu puteam sa mai muncesc, sa imi exercit atributia de mama, era chiar invers. Eram disperata. Intr-un final am aflat ca exista un medic la Berlin care opereaza de migrena.Am luat legatura cu el si dupa un an ( pt ca eram dependenta de triptan si a trebuit sa tin un jurnal pe care i-l trimiteam lunar, fiind nevoita sa scad doza considerabil), m-a operat.
Acum intensitatea durerii a scazut cam 60-70 la suta.Tot mai am dureri, dar calitatea vietii e mult mai buna.
Recent am aflat de dr Bogdan Pana si de dispozitivul pt migrena. Am programare peste 2 zile. Sper sa rezolv si restul... Doamne ajuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Există o asociere între migrene și fluctuațiile estrogenului?
  • Migrenele pot constitui un factor de risc pentru accident vascular cerebral și infarct miocardic la femei
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • 10 aplicații pentru smartphone pentru migrenă
  • Migrenele asociate cu nivelul de sodiu din lichidul cefalorahidian
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  •