Miros neplacut... substanta penis

16-12-2008
Lexus
Nu este medic/terapeut
Lexus
Buna, as avea si eu o problema...am 19 ani si am avut un singur partener sexual activ toata viata...problema mea este ca inainte de actul sexual propriu-zis eliminam o substanta din penis care avea un miros foarte urat...si era cam stanjenitor...mentionez ca nu am dureri sau alte probleme...am facut multe teste de urocultura care nu indicau nici o boala...intrebarea mea este cum as putea sa rezolv aceasta problema care nu ma afecteaza fizic ci mai mult psihic...Multumesc anticipat de raspunsuri!
3 comentarii
0
16-12-2008, ora 07:31
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Mergi cu o trimitere la urologie si solicita un examen al secretiei uretrale [ nu urocultura ] ; asa vei vedea daca ai vreo infectie genitala.Sau intra intr-un laborator si intreaba un cadru medical de acolo cum trebuie sa procedezi pentru a face aceasta analiza.Sarbatori fericite!
0
16-12-2008, ora 14:42
Lexus
Nu este medic/terapeut
Lexus
Din cate stiu eu nu exista secretie uretrala decat in bolile cu transmitere sexuala(BTS);in mod normal eu nu am secretie uretrala, decat cea fiziologica din timpul actului sexual...deci nimic patologic: fara supuratii, inflamatii, roseata, mancarimi etc doar acest miros caruia eu nu-i gasesc nici o explicatie.deci cred ca examenul secretiei uretrale iese din ecuatie.Multumesc de urari...la fel si tie Casa drhouse
0
16-12-2008, ora 19:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce ai de pierdut?Nu se stie niciodata.Daca de la urina nu e, atunci de unde vine acel miros?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •