Mobilitatea spermatozoizilor [Va rog, ajutor!]

25-07-2009
anamaria3
Nu este medic/terapeut
anamaria3
in primu rand, va rog sa nu ma luati la misto sau alte chestii, pentru ca sunt constienta de greseala mea.
ultima oare mi-a venit ciclul pe 27 iunie.. am facut sex neprotejat pe 18 iulie, insa nu a ejaculat in mine.problema este ca dupa ce a iesit afara, si-a dat drumu foarte aproape de "vulva" mea..in zona pubiana si sperma a ajuns pana pe labii.. apoi m-am spalat dar..
este posibil sa fiu insarcinata? mersi anticipat
4 comentarii
0
25-07-2009, ora 11:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimata doamna Ana Maria,

"Luarea la misto" si ironia in acest context sunt pacat, si deci, nu voi face asa ceva!
Exista posibilitatea sa fii ramas insarcinata, dar sansele sunt foarte mici. Faceti-va un test de sarcina dupa 26 Iulie si...

Numai Bine;)
0
14-09-2009, ora 16:15
hevia
Nu este medic/terapeut
hevia
as fi vrut sa stiu care a fost deznodamantul in cazul tau.ti-a venit ciclu sau?.te intreb pentru ca sunt cumva in aceeasi situatie cu a ta.mi s-a intamplat cam la fel si deja ciclul a intarziat destul sper sa primesc un raspuns mersi
0
14-09-2009, ora 18:38
hevia
Nu este medic/terapeut
hevia
poti sa mai trimiti o data raspunsul tau? nu stiu de ce dar da eroare sau poate n-ai trimis nimic???..
0
18-09-2009, ora 11:12
ina26
Nu este medic/terapeut
ina26
Draga hevia,

Sunt si eu intr-o situatie de genu...numai ca eu sunt virgina...in urma preludiului a ejaculat in zona respectiva dar nu a existat o penetrare...totusi sunt foarte stresata sa nu cumva sa fi patruns spermatozoizii in vagin. Am vrut sa iau postinor dar un medic de pe acest site m-a sfatuit sa nu iau ca nu are rost. Nu am luat dar am ramas cu incertitudinea...am facut si o viroza si din cauza asta am avut o multime de simptome care m-au speriat nu stiu daca e psihic sau chiar e ceva in neregula...au trecut 11 zile si sunt destul de agitata asa ca am mers sa imi fac analize de sange si urina pe motivul virozei.astept rezultatele si ciclul(peste aproximativ 6 zile). Te sfatuiesc daca la tine a trecut destul timp sa faci un test de sarcina...

Cat despre adevaratele contactele sexuale, neprotejate, pana si lichidul seminal contine spermatozoizi asa ca nu va mai jucati, ca daca doamne fereste se intampla sa ramaneti insarcinate fara sa va doriti asta..devine o problema mai serioasa decat pare...un avort poate face mult rau...nu e de joaca cu lucrurile astea (valabil si pentru mine).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •