Molar de minte

16-09-2018
Alex1244
Nu este medic/terapeut
Alex1244
Buna ziua! Problema mea a inceput acum un an cand molarul de minte din partea dreapta de jos erupea. Am fost la dentist, mi-a decapusonat gingia pentru a nu ma mai durea(aveam ganglionii umflati si nu puteam inghite sub nicio forma). Acum am aproximativ aceeasi problema, molarul a erupt, se vede cu ochiul liber, doar ca de 2 saptamani am dureri de maxilar si ureche foarte mari si ganglionii din partea dreapta umflati, am luat Amoksiklav dar durerea nu dispare, nu pot manca, nu pot casca cum trebuie deoarece ma doare foarte tare maxilarul. Problema este ca nu sunt in tara si nu stiu ce sa mai fac. Mi am luat picaturi de urechi, dar durerea tot persista, mai ales dimineata cand ma trezesc. Ma puteti ajuta cu un sfat? Multumesc
3 comentarii
0
20-02-2019, ora 15:06
Reyi
Nu este medic/terapeut
Reyi
buna ziua. cum va mai simtiti? ma confrount cu aceeasi problema...
v-a trecut durerea de ureche?
multumesc pt raspuns si sanatate multa !
1
20-02-2019, ora 23:53
Alex1244
Nu este medic/terapeut
Alex1244
Buna seara, da, după aproximativ o saptamana durerile au încetat. Dar am luat si antibiotic. O seara buna!
1
21-02-2019, ora 07:40
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, durerea de la molarul de minte iradiaza de obicei spre ureche, asa ca nu are rost sa aplicati picaturi de ureche ( daca nu aveti o afectiuen ORL ). In cazuri ca acestea, molarul de minte de obicei se indica a fi scos, este foarte grea sau imposibila curatarea in jurul acestuia si simptomatologia va persista/ va reveni.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  •