monocite crescute

02-04-2010
georgianam
Nu este medic/terapeut
georgianam
Buna ziua, am facut acum cateva zile un set de analize si la unele dintre acestea mi-au iesit rezultate usor modificate.

Monocite%11.0 -valori normale 2-10/%
Fibrinogen 177.6 - vgalori normale 180-350/mg/dl
Acid uric seric- 2.3 - valori normale 2.6-6.0/mg/dl
precizez faptul ca de aproximativ 3 saptamani temperatura imi oscileaza 36.9, 37.4, 36.6, 37. Si ma chinui de ceva timp cu o infectie cu tricomonas.
Ce imi puteti spune cu privire la aceste modificari ale analizelor si la oscilatia de temperatura?
Va multumesc!
3 comentarii
0
05-04-2010, ora 11:12
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Aceste analize nu pun probleme, nu sunt deviate cu mult peste /sub limite.Subfebrilitatea pasagera nici ea nu e igrijoratoare, poate fi asociata existentei acestui focar infectios vaginal.Pentru acesta nu ai primit terapie ? Un test Papanicolau ai facut ?
0
05-04-2010, ora 11:48
georgianam
Nu este medic/terapeut
georgianam
tratament am facut si eu si partenerul prin decembrie, cam o data pe saptamana inca imi administrez cate un ovul Cervugid. In octombrie am facut ultimul Papanicolau si pe analiza era bifat Clasa II. Cam de 1 an tot incerc sa scap de aceasta infectie si pana acum nu am avut stari febrile si tocmai de aceea ma ingrijoreaza.
Va multumesc mult!
0
07-04-2010, ora 14:03
georgianam
Nu este medic/terapeut
georgianam
am facut azi ecografie, a iesit bine, am fost la medicul ginecolog, a spus ca am o usoara amexita dar nu incat sa dea febra...nu stiu ce sa mai cred! nu inteleg de la ce fac temperatura!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.