motiv de ingrijorare... mi-a intarziat cu 5 zile

04-08-2013
lavinia24
Nu este medic/terapeut
lavinia24
Buna, am o intrebare, luna trecuta am avut mentruatie regulata pe 3 iulie insa acum mi a intarziat cu 5 zile, mentionez ca nu am avut contact sexual din perioada dinaintea menstruatiei anterioare, poate fi vorba de stres sau poate fi vorba de o sarcina?Mentionez ca ma aflu intr o perioada stresanta in familie.
4 comentarii
0
05-08-2013, ora 09:29
2ana10
Nu este medic/terapeut
2ana10
Buna!sunt intr-o mare dilema, am avut ultima menstruatie pe data de 23 iunie si sunt deja in luna august si mie tot nu mi-a venit, mentionez ca am avut contact sexual numai protejat, si ca menstruatia mea este neregulata;nu am nici un simptom ca as fi insarcinata, nu am greturi de niciun fel, nu am sanii sensibili la atngere, nu ma dor, nu ma simt obosita, nu am pofte, de fapt nici nu prea am pofta de mancare...e posibil sa fie vreo dereglare hormonala?vreau sa mai mentionez ca de fiecare data cand am menstruatie am dureri foarte mari, si cateodata sunt atat de mari ca abia mai pot sta in picioare...am avut doua luni in care am fost extrem de stresata, iar acum sunt si mai si pentru ca nu stiu de ce intampla toate astea, sunt constienta ca ar trebui sa vad un doctor ginecolog si endocrinolog imediat, dar am preferat sa vad opinia dvs.
0
05-08-2013, ora 12:35
lavinia24
Nu este medic/terapeut
lavinia24
un raspuns va rog?
0
05-08-2013, ora 15:52
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
lavinia daca nu ai av contacte nepotejate nu esti insarcinata, sunt perioade de stres care cauzeaza dereglari ormonale precum si slabitul sau ingrasatul foarte rapid intr o per scurta. se poate sa suferi d o dereglare.
0
05-08-2013, ora 15:54
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
2ana10 daca nu ai av contacte neprotejate insarcinata nu esti, daca insa ti e teama ca daca s a intamplat cv poti face un test, daca se exclude posibilitatea unei sarcini tebuie sa mergi la medic urgent pt ca s a putea sa ai o dereglare hormonala si astea trebuiesc tratate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Stresul și sistemul imunitar
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • Stresul la locul de muncă
  • Cum se reactivează virusul herpetic în condiții de stres
  • Anxietatea și stresul cronic pot crește riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • Cum gestionăm stresul?
  • Stresul financiar ar putea cauza și durere fizică
  • De ce întârzie menstruația?
  •