Motiv de ingrijorare pentru vreo boala, hiv? Sex protejat

27-09-2017
g123
Nu este medic/terapeut
g123
Buna ziua, acum aproximativ o luna am avut contact sexual protejat, in 2 randuri, cu 2 prostituate. Cu una din ele, sex oral care a durat 3-4 minute, si sex normal care la fel a durat tot 3-4 minute. Cu cea de-a doua sex oral la fel, 3-4 minute si sex anal, 3-4 minute. Mereu protejat, prezervativul nu s-a rupt, sperma era inauntrul prezervativului de fiecare data. De atunci, ma tot gandesc daca se putea intampla ceva, in fiecare zi doar la asta ma gandesc, citesc in fiecare zi modalitati de transmitere, si chiar daca toate lucrurile ar duce catre nicio o posibila infectie, mintea mea doar la asta se gandeste. N-am avut niciun simptom de niciun fel, insa ma macina pe dinauntru in fiecare zi. Ce sa fac? Exista vreo sansa sa fi luat vreun virus? Mai ales hiv? Nu au existat niciun fel de atingeri sau alt fel de contact, poate doar niste saliva cursa in timpul oralului, insa eu nu aveam niciun cos, taietura pe baza penisului sau altceva, si am citit ca nu se transmite prin saliva si nici nu supravietuieste virusul in aer. Simt cum ma termina pshici chestia asta. Multumesc..
6 comentarii
0
27-09-2017, ora 18:00
g123
Nu este medic/terapeut
g123
Este vreun medic valabil?! Va rog mult
1
27-09-2017, ora 19:02
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Faceti teste din sange de HIV, sifilis si hepatite si le repetati peste 6 luni. (AgHBs, AcHBc, VDRL, HIV 1, 2 si AcVHC)
0
27-09-2017, ora 20:18
g123
Nu este medic/terapeut
g123
adica imi spuneti ca exista posibilitatea sa fi contactat hiv?
0
28-09-2017, ora 14:21
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Mica dar nu e imposibil.
0
03-10-2017, ora 00:36
macloid
Nu este medic/terapeut
macloid
Daca nu te linistesti s-ar prin ecran si te iau la palme.NU AI NIMIC.parca nu a mai fost lumea lu prostituate
0
24-10-2017, ora 20:02
pacient30
Nu este medic/terapeut
pacient30
nu ai contactat nimic my friend.stai linistit dc ai avut prezervativ
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.