muci intre nas si gat

14-05-2012
madalinamadalina
Nu este medic/terapeut
madalinamadalina
buna acum o luna mai bine zis in aprilie m-am racit groaznic nu febra si toate cele m-am vindecat intr-o saptamana cu antibiotice si dealea grele.in timpul racelii am eliminat o flegma foarte groasa.raceala mi-a trecut insa de atunci mi-a ramas o flegma in gat defapt sunt muci in gat ca nist emuci intre nast si gat care ma fac sa elimin tot timpul ceva dintre nas si gat problema este ce poate fi pentru ca eu nu mai inteleg.si nu imi mai trece odata.este grav? trece de la sine?sau am nevoie de medicamente?daca da spune-timi va rog ce medicamente ca sa le cumpar imediat.nu ma pi duce acum pe la medici deoarece am bacul anul asta si nu am timp de umblat incolo si incoace.multumesc mult
3 comentarii
0
14-05-2012, ora 19:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
citeste pe forum despre regimul corect alimentar in cazul de faringite si reflux gastroesofagian
tratamentul local cu inhalatii, gargara si aromoterpie
0
14-05-2012, ora 20:51
madalinamadalina
Nu este medic/terapeut
madalinamadalina
da bun inteleg o sa fac ce mi-ati spus dar o sa imi treaca daca iau si un spray IOPAROX are efect?va face sa treaca daca fac inhalatii?imi puteti spune ce fel de inhalatii cu ce sa fac..dar nu plante greu de gasit...
0
14-05-2012, ora 20:53
madalinamadalina
Nu este medic/terapeut
madalinamadalina
BIOPAROX ma scuzati
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Îmi curge apă din nas
  •