Mucosolvan & Ambroxol

11-03-2008
nicoleta22ro
Nu este medic/terapeut
nicoleta22ro
Buna ziua

Am nevoie de 1 sfat.
Momentan sunt in China - tara in care sistemul medical nu-mi inspira incredere - de cateva zile ma confrunt cu o tuse suparatoare (uneori uscata, uneori insotita de expectoratii), stare febrila, putina temperatura (stari asemanatoare gripei), dureri in gat.
As dori sa stiu ce pastile as putea lua, si in primul rand daca e recomandata combinarea Mucosolvanului comprimat cu Ambroxol sirop.

Va multumesc.
Sper sa primesc raspuns cat mai repede posibil.

-
3 comentarii
0
13-03-2008, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
Mucosolvanul contine tot ambroxol, deci nu vad necesitatea combinarii.In schimb unul din ele poate fi combinat cu Eurespal(antiinflamator exclusiv pe caile respiratorii)
0
13-03-2008, ora 00:00
nicoleta22ro
Nu este medic/terapeut
nicoleta22ro
Va multumesc foarte mult Doamna Doctor.
Ma simt ceva mai bine dupa 2 zile de Ambroxol si Doregripin. Mi a revenit pofta de mancare in seara aceasta.
Totusi am accese suparatoare de tuse care apar brusc si dureaza cateva minute.
Mai ales ca aici in Beijing aerul e foarte uscat iar principala metoda de incalzire a apartamentelor e aerul conditionat.
Daca mai aveti cateva sfaturi de oferit va rog sa ma contactati pe aceasta cale.

Va multumesc
Cu stima
Nicoleta
0
16-12-2015, ora 08:55
edwardhoward
Nu este medic/terapeut
edwardhoward
Ambroxol este adesea administrat ca un ingredient activ în sirop de tuse.
Ambroxol este indicat ca "terapie secretolitic in boli bronhopulmonare asociate cu secreţia de mucus anormal şi afectarea transportului de mucus promovează clearance mucus, facilitează expectoraţia şi facilitează tuse productivă, care sa permita pacientilor sa respire liber şi profund Citeşte mai mult http:.. //www.internationaldrugmart. com / ambroxol.htm
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.