Mucozităţi nazale cu sânge

26-12-2013
EoMircea
Nu este medic/terapeut
EoMircea
Bună ziua şi Crăciun fericit !
Ţin să încep prin a menţiona că acum vreo două săptămâni mi-a curs sânge din nas şi am ajuns la ORL de urgenţă.Acolo mi s-a spus că nu e nimic grav şi ar fi cel mai probabil de la un 'degeţel' băgat în nas.Dar de atunci mereu când suflu nasul(oricât de încet aş face-o mi se sparg nişte vase de sânge dar nu-mi curge, decât se văd în nas ca şi sparte), şi faza nasoala e ca mi se strâng mucozităţile in gât, iar când scuip 'flegma' scuip şi sânge.În ultima perioadă nu mi se mai sparg venişoarele in nas, dar mucozităţile din gât cu sânge încă le mai am şi asta mă sperie, plus că nu ştiu ce e de făcut.Vă rog frumos să ma ajutaţi cu orice sfat puteţi şi vreau să ştiu ce e de facut în cazul ăsta.
Vă mulţumesc anticipat !
3 comentarii
0
26-12-2013, ora 14:38
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna ziua!

V-as recomanda, pe langa consultul ORL, sa faceti si un consult pneumologic, stomatologic si
chiar gastroenterologic, in vederea gasirii si a altor eventuale surse de sangerare. E bine sa nu amanati.
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
26-12-2013, ora 15:01
EoMircea
Nu este medic/terapeut
EoMircea
Mulţumesc frumos, aşa am să fac, dar v-aş ruga dacă sunteţi amabil să-mi spuneţi si care ar fi cauzele ca să ştiu la ce sa ma aştept şi dacă amân aceste consultaţii care ar putea fi consecinţele ?
0
27-12-2013, ora 21:27
dana aura
Nu este medic/terapeut
dana aura
Buna ziua!
Am o intrebare si o rugaminte in acelasi timp.
Sotul meu a fost diagnosticat cu gonartroza, a facut ceva proceduri la un centru de recuperare iar in prezent ia Cartilaj de
rechin.
Vreau sa intreb daca exista posibilitatea unei operatii sau ceva de genul acesta pentru ca are dureri destul de mari. Daca da, unde ne putem adresa?
Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Îmi curge apă din nas
  •