Mucus foarte mult

24-02-2016
Freudde
Nu este medic/terapeut
Freudde
Buna seara d-le doctor, doresc sa va mai cer parerea cu privire la problema mea care inca nu s-a rezolvat, nici macar nu s-a ameliorat.
Tusesc in disperare.ce imi cauzeaza aceasta tuse ? Ei bine, un mucus foarte abundent care imi irita ceva in spatele amigdalei stangi.adica imi provoaca un gadilat ingrozitor si asta doar in partea stanga a gatului.trebuie sa precizez ca scap de aceasta problema ( gadilat, mucus, tuse ) doar cand iau antibiotice. Ultima oara Tavanic, o saptamana.si inca ceva, mucusul acesta are o consistenta de fluid lipicios si transparent, dar in care eu detectez un gust ca de infectie, ceva. Sa fie vorba de o sinuzita cronica ? Eu am mai fost pe la Orl si mereu imi ziceau ca am o atrofie de mucoasa.sa folosesc vit A. Nu am nasul infundat. Am uneori arsuri gastrice. Ce pot avea in spatele amigdalei pt ca acolo ma irita foarte tare acest mucus.
Va multumesc anticipat pt sfat. O seara buna !
2 comentarii
0
24-02-2016, ora 22:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 problema este la nivelul tractului idgestiv.. posibil intestine
2 alimente producatoare de mucus.sunt lactatele si fainoasele
3 faci investigatii la gastrologie
schimbi regimul alimentar
faci cure de detoxifiere pentru intestine
0
25-02-2016, ora 00:02
Freudde
Nu este medic/terapeut
Freudde
Deci nu trebuie sa merg si la ORL? Nu poate fi ceva infectios, pt ca secretia ( mucusul) are un gust foarte ciudat si se amelioreaza totul la antibiotice.Plus mucoasa atrofiata...!?
Seara frumoasa, domnule doctor !!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  • Flegma în gât - ce este și de ce apare?
  •