Mucus in fecale si miros alcalin al acestora...

14-05-2008
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Ce poate fii?Mucus apare tot timpul in fecale de 2 ani de zile si are un aspect mucoid si am impresia ca acesta curge cate putin cam tot timpu, pt ca apare uneori pe chiloti urma maro nu mare dar apare chiar in dreptul anusului desi ma sterg f bine dupa ce merg la baie si ma spal chiar si cu sapun, am impresia ca acest mucus curge cate putin cam tot timpu.Ce boli dau aceste simptome?
3 comentarii
0
15-05-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ar fi bine sa mergeti la un medic gastroenterolog; Pentru a se putea preciza un diagnostic si apoi tratamentul, este necesar sa faceti examenul clinic, un examen biochimic, bacteriologic si coproparazitologic al scaunului; ar fi necesara si o colonoscopie; Numai bine
0
15-05-2008, ora 00:00
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Examenul coproparazitologic si bacteriologic am facut, am dus pana acum 5 probe (pt paraziti) si 1 pt cultura si am dus si mai demult si nu mi-a gasit nimic.Am inteles ca pt coprocultura trebuie cumparat ceva septic de la farmacie si sa fie dus proaspat, nu am stiu pana acum dar asa o sa fac de acum inainte.Nu stiu daca sa repet coprocultura acum pt. ca iau tablete Nizoral.Se poate sa influenteze cumva rezultatul?In Arad ori iti faci coproparazitologic ori coprocultura, nu iti fac aici atata de complex.Am auzit ca sunt unele cabinete particulare care nici nu iti fac deloc aceste analize ci trec direct negativ si gata.Am fost si mi-am facut si ecografie si nu mi-a vazut cica nimic.
0
16-05-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Poti repeta coprocultura, daca este negativa, ar fi bine sa repeti examinarea inca de 2 ori;Nizoralul este anitimicotic; mai multe iti va spune un gastroenterolog; numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: