Mucus in scaun lichid...

16-07-2012
Balu Ilona
Nu este medic/terapeut
Balu Ilona
Buna ziua, am o fetita de 2 luni si 7 zile, o alaptez, ; face scaune moi spre lichide chiar, si de cele mai multe ori cu mucus. La inceput ii dadeam SMECTA cate o jumatate de plic pe zi, si incepea sa-si revina., dar mai nou acum nu vrea sa mai primeasca biberonul su smecta si imi scuipa afara lichidul care il dau...ca atare nici nu i-am mai dat. Mi s-a mai spus ca din cauza caldurilor..., ca poate laptele e prea gras(ii dau san de cate ori vrea, nu are program).
Face cate1-2 scaune pe zi, si rareori 3.
De saptamana trecuta, vineri nu a facut nici un scaun, a doua zi am asteptat sa faca pana la ora 12, era foarte agitata, asa ca i-am pus un supozitor cu glicerina, si a facut scaunul moale, cu cateva firicele de mucus,.in ziua respectiva a mai facut 2 scaune la fel; si duminica s-a repetat povestea, nimic:
vineri - nici un scaun;
sambata - 3 scaune;
duminica - nici un scaun;
luni - doar unul pana in prezent, acesta a fost lichid si cu mucus, de culoarea mustarului.
Va rog din suflet sa-mi spuneti ce sa fac.
Mentionez ca pe 6 iulie am fost la medic si avea 5200 g., nu face temperatura, gangureste... si de foarte multe ori o doare burtica si atunci o pun la san si se mai potoleste...
Va multumesc anticipat!
cu respect ILONA
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul