Multe vase de sange sparte pe coapse

05-04-2011
laddy
Nu este medic/terapeut
laddy
Am fost de curand la o sedinta de vacuum pt tratarea celulitei. Dupa aceasta sedinta m-am trezit cu coapsele pline de vase mici de sange sparte si de punctulete de sange sub piele, si binenteles vanatai. M-am speriat foarte tare, deoarece eu am si mari probleme cu circulatia sangelui, avand picioarele inghetate chiar si vara. Imi poate spune cineva ce sa fac, cu ce sa-mi dau sa le tratez, sa remediez cumva situatia. Mi-e frica sa nu-mi ramana asa. Eu mai aveam deja pe picioare foarte multe vase sparte datorate circulatiei foarte foarte proaste.
Se pot trata cumva? Ce pot sa fac? Stie cineva?
4 comentarii
0
05-04-2011, ora 21:40
cioco90
Nu este medic/terapeut
cioco90
de ceva vreme am scurgeri vaginale si niste mankrimi nu foarte puternice dar dese...si nu stiu ce sa fac la medic nu ma duc ca imi erusine..ce as putea sa folosesc...va rog spuneti-mi
0
05-04-2011, ora 21:42
cioco90
Nu este medic/terapeut
cioco90
o prietena de-a mea are hemoroizi de 2 sau 3 ani nu sangereaza are doar dureri la nivelul anusului si burta...se poate face ceva fara operatie ce sa foloseasca...e dureros si nu stie ce sa mai faca...ca simptome se imbaloneaza are dureri si are scaunuri greu de facut..
0
05-04-2011, ora 22:01
laddy
Nu este medic/terapeut
laddy
Ai postat mesajul gresit, trebuia la un alt domeniu, nu are nicio legatura. Si ai postat si peste mesajul meu.
0
06-04-2011, ora 21:22
cioco90
Nu este medic/terapeut
cioco90
scuze...nu gasesc unde sa il postez..poti sa-mi spui?te rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vase de sânge sintetice inovatoare, care cresc odată cu vârsta
  • Mituri despre celulită pe care e foarte posibil să le crezi
  • Primele vase de sânge complet umane crescute în laborator
  • Vasele sangvine ale femeilor îmbătrânesc mai repede decât cele ale bărbaților
  • Există șanse să scapi de celulită?
  • Cum combatem celulita - ce funcționează și ce nu
  •