Multiorgasmul este normal?

02-08-2007
andrerox
Nu este medic/terapeut
andrerox
Buna ziua, as dori si eu sa stiu daca este normal sa ai foarte multe orgasme repetate la cateva secunde sau minute (10 - 15 orgasme). Mentionez ca de cand mi-am inceput activitatea sexuala nu am avut parte de asa ceva. Dar cred ca un rol in obtinerea acestora il are si prietenul meu care "stie sa se miste".
5 comentarii
0
22-08-2007, ora 00:00
sepulcrum
Nu este medic/terapeut
sepulcrum
nu crek are legatura cu prietenul tau... aici e vorba si de corpul tau, sensibilitate :-??
0
22-08-2007, ora 00:00
andrerox
Nu este medic/terapeut
andrerox
eu nu cred ca tine numai de corpul meu, un rol important il are si cel de langa tine. A face dragoste este o arta si putini sunt cei care fac dragoste, foarte multi fac sex si nu dragoste. E o diferenta intre cele 2 cuvinte. E foarte important ca cel de langa tine sa iti ofere satisfactie si placere in timpul actului sexual astfel incat sa ajungi sa ai orgasm dupa orgasm. Sunt mici secrete ale comunicarii dintre cei doi.
0
09-09-2007, ora 00:00
michaela2007
Nu este medic/terapeut
michaela2007
cred ca de fapt este vorba de vechimea si experienta sexuala a unui cuplu, dar depinde si de sensibilitatea sexuala a corpului in momentul respectiv...Nimic nu e batut in cuie, nu cred ca exista o reteta standard...Eu m-am intilnit de 2 ori cu o experienta de felul asta si dupa multi ani(la vreo 6-primul), timp in care am invatat sa ne cunoastem...Nu da vina numai pe partener ca deja iti induci singura in minte ca el nu e in stare sa iti produca doritul orgasm multuplu si iti influentezi negativ sensibilitatea sexuala fata de partenerul tau.
NU EXISTA PARTENER PERFECT, CI PARTENERI PERFECTI, deci amindoi trbuie sa-si aduca contributia, si...fara idei preconcepute...
0
27-09-2007, ora 00:00
dyly
Nu este medic/terapeut
dyly
care este problema ta, de fapt?iti faci griji ca ai orgasm?nu cred ca este vreo problema, problema e ptr.cele care nu reusesc sa-l obtina!multumestete cu ce ai daca te simti bine, singura spui ca depinde de amandoi, vad ca stii destule, poti sa impartasesti si la altii experienta ta, fara sa-ti faci'griji'.
0
24-10-2007, ora 00:00
snowtrekker
Nu este medic/terapeut
snowtrekker
totul depinde de voi 2..si de fiecare in parte.Da..conteaza atat ce faci si tu..cat si ce face el.A face dragoste nu inseamna numai un du te vino in continuu. Am asistat la multe discutii de genul asta si majoritatea femeilor se plangeau ca prietenii lor in afara de du te vino..nu mai fac nimic. Conteaza f mult o privire, o mangaiere, imbratisarile, saruturile, etc in timpul unui act sexual...de cat de apropiata te simti tu de partenerul tau pana la urma..
Cat despre muti orgasme..Totul e relativ. Personal am intalnit fete care au un singur orgasm in timpul unui orgasm sexual..maxim 2.Cu o singura persoana mi s a intamplat sa aiba 4 max 5 orgasme, Se poate..credeti ma. Nici mie nu mi a venit sa cred la inceput..Insa cred ca era mai mult o particularitate de a ei si faptul ca eram foarte apropiati si ne simteam minunat amandoi. Este minunat sa vezi ca o fata se simte in al 9lea cer langa tine.
Sunt oameni si oameni...toti la fel si totusi unici...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de orgasme
  •