Nara infundata dupa operatie

06-02-2016
ionutp10
Nu este medic/terapeut
ionutp10
Buna ziua domn doctor!In decembrie 2015 am facut o operatie de deviere de sept, nu mai respiram bine pe nara dreapta.Pe 20 ianuarie am racit si imi curgea un fel de lichid transparent din nas cand ieseam afara(am stranutat de mai multe ori cateva zile).Am fost la medicul care m-a operat si mi-a spus ca este din cauza temperaturii, mi-a dat Tamalis pentru 20 zile, cate o pastila in fiecare seara(am inteles ca este un fel de alergie).Raceala mi a trecut si am nara stanga infundata, cand o suflu sa iasa din mucus/lichid nu se desfunda total, este ceva care nu iese, cat as incerca sa suflu, nu iese.Noaptea, mi se infunda total, cea stanga(am observat cand stau culcat).Mi-am pus niste vibrocil si tot nu se desumfla total, simt, cred mucus care ma deranjeaza.Ziua se desfunda daca imi suflu mai des nasul.Ce as putea face? Multumesc!
3 comentarii
0
07-02-2016, ora 20:29
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa te mai intorci odata la medicul ORL
sa citesti cum se fac inhalatii, spalaturi nazale
tratamentul in nas cu Colargol
0
07-02-2016, ora 22:40
ionutp10
Nu este medic/terapeut
ionutp10
Multumesc frumos!Nu este ceva grav, nu?
0
08-02-2016, ora 22:37
ionutp10
Nu este medic/terapeut
ionutp10
Am inceput sa fac spalaturi, dar lichidul imi iese pe gura, nu pe nara cealalta.Din ce cauza?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Operație deviație de sept - tot ce trebuie să știi (ghidul pacientului)
  • Deviația de sept - cum o recunoști și când trebuie tratată
  • Deviația de sept: Intervenția chirurgicală este o abordare mai eficientă decât utilizarea spray-urilor nazale
  • Sensibilitatea la frig (intoleranța la frig)
  •