Nas care curge la fetita 9 luni

08-12-2014
Evelina14.03
Nu este medic/terapeut
Evelina14.03
Buna ziua, am o fetita de 9 luni, iar de aproximativ 2 saptamani, are mucisori in nas.
Nu are febra, nu tuseste, insa cel mai mult se aud inauntru. I-am tras din nas cu batista bebelusului, dar nu ies in exces.Parca tot raman acolo si asta ii creeaza dificultati la odihna, cand mananca. I-am facut si aerosoli cu ser fiziologic, acc si dexametazona. I-am dat oscilococcinum, eferalgan, panadol, i-am mai pus in nas vibrocil, colargol. Pediatra mi-a zis sa continui, dar cate sa ii mai dau. Precizez ca secretiile nazale sunt transparente si dense.
Va rog poate ma puteti ajuta.
1 comentarii
0
11-12-2014, ora 18:51
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Puteti folosi peste zi Protargol(colargol) 3x2pic in fiecare narina, iar peste noapte Nasic 1-3x1pic in fiecare narina, daca obstructia nazala o impiedica sa respire pe nas.Dimineata si la pranz cate 10 pic.Vit.C.Antitermicele nu au indicatie iar restul nu si-au dovedit eficacitatea.Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Îmi curge apă din nas
  •