Nas infundat

23-10-2010
dianasb
Nu este medic/terapeut
dianasb
Copilul meu are 9 ani si de cativa ani, in sezonul rece, dupa cate o raceala, ramane cu nasul infundat, fara secretii, si cu o tuse seaca, groaznica.Tuseste in special dimineata cand se trezeste cel mai mult, uneori pana vomita, dar si peste zi, insa nu asa rau, doar permanent.Noaptea nu tuseste si parca si nasul nu mai e infundat.L-am dus la mai multi medici, i-am dat toate siropurile posibile ( Humex, Paxeladine, ACC Plus, Eurospal, plus naturist tot ce am gasit, cum ar fi Stodal, de patlagina, de muguri de pin, i-am facut si siropuri de ridiche neagra, de ceapa cu nuci, etc)de-a lungul timpului si tot degeaba.Ultimul medic ORL-ist ne-a dat Sinerdol+Dexametazona+Nostamine+Xilina2%+Ser fiziologic preparat la farmacie, picaturi de 3 ori pe zi si Vibrocil gel;aerosoli cu Flixotide+Ser fiziologic 10 zile, Romergan(antihistaminic),
Calciu, ceai de 3 Frati Patati si tinctura de caocaz negru plus un spray cu apa sarata de dat deasupra pernei si in camera, seara.Dupa tratamentul acesta, in martie, am scapat de tuse si nas infundat(ori ca s-a dus sezonul rece?!?).
Acum insa, suntem la fel.Si i-am dat din aceleasi medicamente ca ultima data, in afara de solutia pentru aerosoli, (dar am facut aerosoli cu Inhalant) si nu reusim sa rezolvam problema.Va rog, daca are cineva o solutie, sa stiu la ce e alergic(am facut teste de alergie, dar numai la cateva alimente au fost semne) si cum putem sa scapam de problema asta, va rog mult sa ne ajutati.Va multumesc.
1 comentarii
0
27-10-2010, ora 20:49
fliparas
Nu este medic/terapeut
fliparas
am si eu o intrebare, se poate face ceva cu nasul daca a crescut prea mare, daca se poate sa-mi spuneti va rog si unde sar putea face ceva
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.